Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AYŞE ATEŞ MAHKEME KARARINA İSYAN ETTİ
AYŞE ATEŞ MAHKEME KARARINA İSYAN ETTİ
Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in cinayetine ilişkin davanın 5'inci duruşmasında alınan kararlar açıklandı. Tutuklu yargılanan 22 sanıktan 10'u tahliye edildi. Kararın ardından açıklama yapan Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş mahkemeye tepki gösterdi.
5 Temmuz 2024, 21:29
 
Sinan Ateş cinayeti davasında mahkeme heyeti ara kararını açıkladı. Tutuklu 22 sanıktan 10'unu tahliye eden mahkeme, 15 talepten 14'üne ise ret kararı verdi. Duruşmanın ardından açıklama yapan Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ise karara ateş püskürdü...
 
Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin 22 sanıklı davanın beşinci celsesinde ara karar açıkladı.  
 
Mahkeme heyeti tutuklu sanılar Mehmet Yüce, Erdem Karadeniz, Osman Bayraktar, Zekeriya Asarkaya, Hakan Saraç, Ufuk Köktürk, Aytaç Ataç, Caner Günay, Umut Ersoy, Alper Atay'ın tahliyesine karar verdi. 
 
Tutuklu 22 sanıktan 10'u için tahliye kararı veren mahkeme Ateş ailesinin avukatlarının birçok talebini de reddetti. Reddedilen talepler arasında MHP'li Serdar Öktem'in HTS kaydı alınması ve Tolgahan Demirbaş'ın Olcay Kılavuz'un evinde gözaltına alınmasının tespiti ve dosyaya girmesi talebi de buluyor. image
 
"KARAR HUKUKİ OLARAK EKSİKTİR"
19 Temmuz 2024 tarihine ertelenen duruşma sonrası açıklama yapan Ayşe Ateş ise karar oldukça öfkeliydi. Duruşma için Kumpas Tiyatrosu ifadesini kullanan Ayşe Ateş şunları söyledi: 
 
Burada dudağımdan dökülecek her sözün adalet dilenen her kes adına adına kayda geçmesini istiyorum.
Sincan yerleşkesinde 5 gün boyunca sanıkların siyasi bir cinayeti alacak verecek anlaşmazlığına indirgeme kumpas tiyatrosu bugün sona erdi.
Kapsadığı şüpheliler ve şüpheliler arasında bağlar ve deliler bakımından bütünüyle ilişkili olmasına rağmen iki dosya var. Bu yüzden Sincan'da yapılan bu yargılamaya eksik iddianameli yarım yargılama diyoruz.Alınan her kararı hukuki olarak eksik bulduğumuzu halkımıza beyan ediyoruz. 
 
"ÇİZDİĞİNİZ O ÇERÇEVEYİ PARAMPARÇA EDECEĞİM"
Dosyaya bakan savcılar hakkında FETÖ'cü oldukları gerekçesiyle HSK'ya suç duyurusunda bulunuldu. Bunu en büyük dayanağı da torbacı dedikleri sanıkların beyanlarıydı. Düne kadar eksik iddianameyi beğenip bize nispet yapanlar bunu beğenmez oldu.
 
Bu olayı FETÖ yaptı diyerek kapatmak istiyorlar. Tezgahı açmışlar. Aksi beyanlarınızı FETÖ'yü, FETÖ'cüleri savunmak olarak pazarlıyorlar.
Aslında diyorlar ki 'Biz ne diyorsak onu kabul edecek, çizdiğimiz çerçevenin dışına çıkmayacaksınız. çıkarsan seni mahvederiz.'
Çıktım, çıkıyorum, çıkacağım herkes bunu böyle bilsin çizdiğiniz o çerçeveyi de paramparça edip ayaklarınızın altına atacağım."  

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 REZAN EPÖZDEMİR'DEN TARİHİ FLORYA UYARISI
Engin Ertem Engin Ertem
 ARAZİ YATIRIMI İÇİN DOĞRU VE YANLIŞLAR
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BİTMEYEN TUTKUDUR SEVENİNE BODRUM

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR