Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KIBRIS MÜZAKERELERİNDE MASA BOŞ
KIBRIS MÜZAKERELERİNDE MASA BOŞ
“ Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, BM Gene Sekreteri Antonio Guterres’e, Kıbrıs Rum tarafının, Kıbrıs Türk tarafınca kesilen diyaloğu sürdürmekte güçlü kararlılığını ve istekliliğini ifade edeceğini söyledi.
19 Mart 2017, 01:19
 
 
New York'ta BM Gene Sekreteri Antonio Guterres ile bir araya gelecek olan “Kıbrıs Cumhuriyeti” Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, basın mensuplarına yaptığı açıklamada BM Gene Sekreteri Antonio Guterres’e, Kıbrıs Rum tarafının, Kıbrıs Türk tarafınca kesilen diyaloğu sürdürmekte güçlü kararlılığını ve istekliliğini ifade edeceğini söyledi.
 
Anastasiadis, New York ziyaretinin amacının müzakerelerin başlaması yönündeki güçlü istekliliğini tekrarlamak ve bir çözümün yaşayabilir, işlevsel ve halk tarafından kabul edilebilir olması için gerekli çerçeveye atıfta bulunmak olduğunu vurguladı.
 
“Kıbrıs Cumhuriyeti” Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, "Amacımız yalnızca bir toplumun değil, her iki toplumun da beklentilerini ve kaygılarını giderecek bir çözüm bulunması olduğunu yineliyorum” dedi.
 
Anastasiades, çözümün kesinlikle üçüncü taraflara garantör olarak gösterilmesine izin vermemesi ve KKTC'deki Türk askerinin varlığını da içermemesi gerektiği vurguladı.
 
Kıbrıs Türk liderinin müzakere masasına döneceğine inanıp inanmadığını soraran basın mensuplarına Anastasiades, Kıbrıs Türk liderinin döneceğini umut ettiği yanıtını verdi.
 
Anastasiades, basın mensuplarına Kıbrıs’ın güneyindeki sahil kentinde gerçekleşen Limasol Maratonu'nun resmi startı sırasında bu açıklamaları yaptı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 İSRAİL'İN ABD VESAYETİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 İSLAMCILARDA PANİK
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 REZA ZARRAB MARATONU ŞİMDİLİK BİTTİ
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 MASKELİ ELON MASK
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 '' HUKUKSUZ YASALAR '' ÜLKESİ
Merve Sarı Merve  Sarı
 HAYATI NASIL OKUMALIYIZ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR