Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KIBRIS MÜZAKERELERİNDE MASA BOŞ
KIBRIS MÜZAKERELERİNDE MASA BOŞ
“ Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, BM Gene Sekreteri Antonio Guterres’e, Kıbrıs Rum tarafının, Kıbrıs Türk tarafınca kesilen diyaloğu sürdürmekte güçlü kararlılığını ve istekliliğini ifade edeceğini söyledi.
19 Mart 2017, 01:19
 
 
New York'ta BM Gene Sekreteri Antonio Guterres ile bir araya gelecek olan “Kıbrıs Cumhuriyeti” Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, basın mensuplarına yaptığı açıklamada BM Gene Sekreteri Antonio Guterres’e, Kıbrıs Rum tarafının, Kıbrıs Türk tarafınca kesilen diyaloğu sürdürmekte güçlü kararlılığını ve istekliliğini ifade edeceğini söyledi.
 
Anastasiadis, New York ziyaretinin amacının müzakerelerin başlaması yönündeki güçlü istekliliğini tekrarlamak ve bir çözümün yaşayabilir, işlevsel ve halk tarafından kabul edilebilir olması için gerekli çerçeveye atıfta bulunmak olduğunu vurguladı.
 
“Kıbrıs Cumhuriyeti” Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, "Amacımız yalnızca bir toplumun değil, her iki toplumun da beklentilerini ve kaygılarını giderecek bir çözüm bulunması olduğunu yineliyorum” dedi.
 
Anastasiades, çözümün kesinlikle üçüncü taraflara garantör olarak gösterilmesine izin vermemesi ve KKTC'deki Türk askerinin varlığını da içermemesi gerektiği vurguladı.
 
Kıbrıs Türk liderinin müzakere masasına döneceğine inanıp inanmadığını soraran basın mensuplarına Anastasiades, Kıbrıs Türk liderinin döneceğini umut ettiği yanıtını verdi.
 
Anastasiades, basın mensuplarına Kıbrıs’ın güneyindeki sahil kentinde gerçekleşen Limasol Maratonu'nun resmi startı sırasında bu açıklamaları yaptı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 35 MİLYAR TL. KİMLERE GİTTİ ? Çiğdem Toker
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 GELDİ ÇATTI SEÇİM
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SÖZLER VE YAZILAR
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KABULLENMİŞ GÖZÜKMEK
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

TÜRKİYE SEÇİME GİDİYOR CUMHURBAŞKANI OYUN KİME ?EN ÇOK OKUNANLAR