Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
OLAN KIBRISLI TÜRKLERE OLUYOR
OLAN KIBRISLI TÜRKLERE OLUYOR
Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, “şimdi Kıbrıs sorununun çözümü zamanıdır. Eğer bu fırsat kaybolursa yenisi olmayacak”
27 Mart 2017, 23:54
 
Kıbrıs’ta çözüm mümkün mü?
 
Zaman hızla akıp gidiyor. Kıbrıslı Rumların Annan planını reddettikleri 24 Nisan 2004’ten beri değişen fazla bir şey yok.Kıbrıslı Türkler izolasyonlar altında yaşamaya devam ediyor.
 
Brüksel`de Avrupa Parlamentosu AP ile Kayıp Kişiler Komitesinin işbirliği içinde gerçekleştirdikleri fotoğraf sergisinin açılışı sırasında konuşan Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, “şimdi Kıbrıs sorununun çözümü zamanıdır. Eğer bu fırsat kaybolursa yenisi olmayacak” dedi.Bilmiyoruz ama 2004’ten sonra birçok fırsat kaçtı olan Kıbrıslı Türklere oluyor.
 
image
 
Etkinlikte bize Rum Avrupalı parlamenter çözüm olmayacak diyor.Peki bunu kamuoyuna açıkla deyince tiyatro izleyenlerin dikkatini dağıtmayalım diyor.Bir başka Avrupa Parlamentosu üyesi Polonyalı parlamenter ise Kıbrıs sorunu çok uzadı diyor.Herkes bir şeyler söylüyor.Rumlar Güzelyurt,Karpaz verilmeden çözüm olmaz görüşünü AP’ye çok iyi aktarmış durumda.Çözümsüzlüğün Türk tarafına yıkılması gibi çalışmalar son zamanlarda AB kurumlarında dikkat çekiyor.
 
AP’deki Kıbrıs dosyasına hakim gözlemciler Kıbrıs’ta çözüm için herkes olumlu mesajlar yayınlıyor.Ama çözüm Hristofyas’dan beri bekleniyor bir türlü gelmiyor görüşünü ortaya koyuyorlar.
 
Açıkcası Rum parlamenterin dediği gibi tiyatronun sona ermesini beklemek gerekiyor.Ama çözüm çok ama çok uzaklarda duruyor. AB Analiz
 
Şeffaf Gazete.com

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 35 MİLYAR TL. KİMLERE GİTTİ ? Çiğdem Toker
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 GELDİ ÇATTI SEÇİM
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SÖZLER VE YAZILAR
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KABULLENMİŞ GÖZÜKMEK
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

TÜRKİYE SEÇİME GİDİYOR CUMHURBAŞKANI OYUN KİME ?EN ÇOK OKUNANLAR