Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜM KIBRIS KÜÇÜK ELENİ'Yİ ARIYOR
TÜM  KIBRIS KÜÇÜK ELENİ'Yİ ARIYOR
Kıbrıs Rum polisi, 4 yaşındaki Marie Eleni Grimsrud'un annesinin yanından zorla kaçırılması ile ilgili üç Kıbrıslı Rum ve 1 Suriye vatandaşını tutukladı.Küçük Eleni hala bulunamadı küçük Eleni'nin KKTC de olduğu iddia ediliyor.
30 Nisan 2017, 13:37
 
 
Güney Kıbrıs'ta  geçtiğimiz gün annesinin yanından maskeli iki şahıs tarafından kaçırılan ve daha sonra Norveç asıllı babası tarafından kaçırıldığı ve onun yanında olduğu ortaya çıkan 4 yaşındaki Marie Eleni Grimsrud’un, tüm çalışmalara rağmen henüz bulunamadığı haber verildi.
 
Üçü Kıbrıslı Rum, biri de Suriyeli olmak üzere dört kişinin, olayla ilgili oldukları gerekçesiyle dün Rum polisi tarafından gözaltına alındığını yazan Fileleftheros, baba ile kızının büyük olasılıkla Kuzey Kıbrıs’ta bulunduklarını kaydetti.
 
image
 
Sınır kapıları aracılığıyla yapılan kontrollerde, baba ile kızının Güney Kıbrıs’tan Kuzey Kıbrıs’a geçtiklerinin veya “yasal” liman veya havalimanları aracılığıyla Rum Yönetimi’nden çıkış yaptıklarının tespit edilmediğini yazan gazete, babanın 18 Nisan’da KKTC’ye geçtiğini ve hâlâ da burada bulunduğunun belirtildiğini ifade etti.
 
Haberde, babanın kaçırılma olayının gerçekleştiği gün, boşandığı eşine bir e-mail göndererek “kızın kendi yanında ve sağlının yerinde olduğunu, bir haftayı kızıyla geçireceğini ve daha sonra da çocuğun velayeti konusunda avukatlarıyla temasa geçeceğini” belirttiği de aktarıldı.
 
Alithia ise haberinde, kızın babasıyla birlikte KKTC’de olduğuna inanıldığını iddia etti, öte yandan Rum polisi ile Rum Yönetimi makamlarının Norveç asıllı 49 yaşındaki baba Torkel Grimsrud aleyhinde uluslararası tutuklama emri çıkarılmasını sağladığını yazdı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ABD DÜŞMANLIĞI KIBRIS'A TAŞINDI
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 ABD İLE AB'NİN TİCARET SAVAŞI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 MİLLİ VE YERLİ, BEKA, DİRİLİŞ VE ÇIKIŞ
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 HUKUKU, GUGUK EDEN KİM?
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 NİJERYALI CİNAYETİNİN SORUMLUSU KİM ?

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR