Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÇÖZÜM FIRSATI HEBA OLDU
ÇÖZÜM FIRSATI HEBA OLDU
Bakan Çelik ;Kıbrıs konusunda verilen sözlerin hiçbiri tutulmadı. Bazı şeyleri hatırlattım. Rum tarafının Enosis ile ilgili şeyleri getirmesi iyi olmadı.
18 Temmuz 2017, 17:41
 
Bakan Ömer Çelik, AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile görüşmesi sonrasında basın açıklaması yaptı.
 
AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, temaslarda bulunmak üzere gittiği Brüksel’de AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile görüştü. Görüşme sonrası basın açıklaması yapan Çelik, “Kıbrıs ile son çözüm fırsatı kaçırıldı” dedi.
 
AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, temaslarda bulunmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel’e gitti. Bakan Çelik, temasları kapsamında AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile görüştü. Görüşmede Türkiye’nin AB ile ilişkileri ele alındı.
 
Bakan Çelik, görüşme sonrasında basın açıklaması yaptı. Ömer Çelik’in konuşmasından satır başları şöyle:
 
“Türkiye o zaman destekledi. Türkiye’ye verilen sözlerin hiçbiri tutulmadı. Bazı şeyleri hatırlattım. Rum tarafının Enosis ile ilgili şeyleri getirmesi iyi olmadı. Güney Kıbrıs bir Avrupa devletidir. KKTC’de bir cemaat devletidir, şeklindeki bir anlayış kabul edilemez. Kıbrıs’ta son çözüm fırsatı kaçırıldı.”
 
“Türk askeri orada insanların barış halinde yaşaması için bulunmaktadır. Pozitif sinyaller alınıyordu. Güney Kıbrıs’ta seçimlerin yaklaşmasıyla galiba sorunlar oluşturdu.”
 
 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 1 MİLYON TÜRK YUNANİSTAN'A - Bahattin Yücel
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 ÇİRKİN POLTİKANIN BÖYLESİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 EGEMENLİK DUYGUSU
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 25 EYLÜL
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 RUMLARDAN BİR DERS DAHA
Merve Sarı Merve  Sarı
 HAYATI NASIL OKUMALIYIZ ?

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR