Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KUZEY KIBRIS GÜNEŞLİ GÜNLERE ÇAĞIRIYOR
KUZEY KIBRIS GÜNEŞLİ GÜNLERE ÇAĞIRIYOR
İstanbul TÜYAP’da gerçekleştirilen dünyanın en büyük Turim fuarları arasında bulunan i Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT geçtiğimiz hafta sonu sona erdi fuarın gözdesi Akdeniz'in cennet adası turizm ülkesi KKTC oldu
2 Şubat 2018, 19:00
 
İstanbul TÜYAP’ta gerçekleştirilen 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT geçtiğimiz günlerde sona erdi, fuarın gözdesi KKTC oldu.
 
KKTC Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu’nun katılmadığı EMITT 2018 de Kıbrıs Evi standı; deneyimli KKTC Turizm bakanlık ekibi ve KITSAB, KITOB gibi Turizm meslek örgütlerinin yoğun ilgiye eksiksiz cevap vermeleri ile katılımcılardan tam not aldı.
 
Fuar, katılımcılar tarafından hazırlanan çeşitli sahne gösterileri ve stant etkinlikleri ile renkli görüntülere sahne oldu. 106 ülkenin katıldığı fuarda Kuzey Kıbrıs’ın, turizm ve kültürel alanlarındaki projeleri tanıtıldı.
 
image
 
Fuara, KKTC Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi öncülüğünde, KITSAB, KITOB, KITREB, Sağlık Turizmi Konseyi temsilcileri de katıldı.
 
Dünyanın önemli turizm fuarlarından olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’te, Kuzey Kıbrıs standı ikinci kez birincilik ödülü aldı.
 
106 katılımcı ülkeden, marka, tesis dışında binlerce turizm profesyonelini İstanbul’da bir araya getiren EMITT’e Türkiye’nin seyahat ve doğa fotoğrafçıları, gezginler, sosyal medya fenomeni Blogger ve Vloggerlar da ilgi gösterdi.
 
image
 
Kıbrıs Evi”  konsepti ile tasarlanan Kuzey Kıbrıs standına, Almanya, Azerbaycan, Belarus, Avustralya, Kanada, Çin, Latin Amerika, Orta Asya, Asya Pasifik ve Hindistan’dan ilgi olduğunun bilgisini veren KKTC Turizm bakanlığı yetkilileri bu ilgiden oldukça memnun kaldılar...
 
Fuar boyunca Kuzey Kıbrıs yöresel halk dansları ekibi, Kıbrıs müzikleri ile ziyaretçilere keyifli anlar yaşatırken; Kuzey Kıbrıs’a ait tatlar ikram edilerek Kıbrıs kültürünün tanıtımı yapıldı.
 
image
 
Akan Oza,standı ziyaret eden misafirleri Kıbrıs kültürünün olmazsa olmazı Türk kahvesi ile ağırlandı.
 
Mağusa’dan dünyaya yayılan Kuzey Kıbrıs markası ‘OZA Kahve’ fuar boyunca KKTC standını ziyaret eden konuklara 40 yıl hatırı olan enfes Türk kahvesi ikramında bulundu.
 
Markanın yöneticisi Akan Oza Emitt'de bulunmanın markaları için büyük bir prestij olduğunu, Kuzey Kıbrıs'ın bir klasiği haline gelen  ''Oza Kahve '' markasından doğan '' Oza Coffe House '' konseptini tanıtmak için  fuarlara katıldıklarını  KKTC 'de ve Ankara'da açmış oldukları Oza Coffe Hosue markasını 1.sınıf coffe zinciri yapma çalışmalarının bir parçası olduğunu söylerken İstanbul'un da hedeflerinde olduğunu söyledi. 
 
KKTC Turizm Bakanlığı öncülüğünde katılım yapılan EMITT fuarında Kıbrıs Türk Otelciler Birliği, Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği de stant açtı.
 
Kuzey Kıbrıs’ın tarihi yerlerini, doğasını, gastronomi kültürünü, eko turizmini ve geleneksel hayatını yansıtan görseller, kültür haritası ve çeşitli özel KKTC broşürleri dağıtıldı.
 
image
 
Kıbrıs Türk Otelciler Birliği ‘KITOB’ Başkanı Fikri Özboğaç: “KKTC turizmi Türkiye’den daha fazla pay almalı.
 
Ülkemizin neredeyse dünyayla tek bağlantısı olan “Havayolu Taşımacılığının” son birkaç yıldan beri bedellerinin aşırı artması ve deyim yerindeyse “Uçak Bileti Fiyatlarının Fahiş” miktarlara ulaşması gerek turizm sektörünü gerekse kamuoyunu olumsuz etkilemekte ve tüm toplumun yapısını derinden sarsmaktadır,dedi. 
 
image
 
Erkan Kilim ;KITSAB olarak bu sene pazarda % 10 -15 yükseliş bekliyoruz. 

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği ‘KITSAB’ başkanı Erkan Kilim Ülke turizminin bir marka haline gelmesi için 2018  yılı içerisinde çalışmalarının birlik üyeleri ile özverili şekilde süreceğini açıkladı

Kış dönemi kültür turizmi için çoğunluğu almanya ve Hollanda ağırlıklı 60 bin civarında turist geldi.Tarih açısından çok zengin ola 4-5 uygarlığın yaşadığı adamızın potansiyeli aksaklıklar giderilirse çok daha  artar,dedi.
 
image
 
 EMITT’te, Kuzey Kıbrıs standı ikinci kez birincilik ödülü aldı.
 
Dünyanın en büyük 5 fuarı arasında yer alan EMİTT bu yıl 60 bin metrekarelik 10 salonda 85 ülkeden 1065 katılımcıyı ağırladı
 
Taylan Berk Erturan
 
Şeffaf Gazete.com
 
 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 MİLLİ PİYANGO VE GÜVEN - FATİH ALTAYLI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 FIRAT'IN DOĞUSUNUN GERÇEKLERİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK

SİTE ANKET

2018 / 19 FUTBOL SEZONUNDA HANGİ TAKIM ŞAMPİYON OLUR
EN ÇOK OKUNANLAR