Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ERSİN TATAR BAŞBAKANLIK BEKLİYOR
ERSİN TATAR BAŞBAKANLIK BEKLİYOR
Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, esas olanın halkın refahı, ülkenin kalkınması olduğunu, bunun içinse devlete güveni sarsmamak gerektiğini söyledi.
10 Mayıs 2019, 11:49
Kuzey Kıbrıs dün istifa eden 4'lü hükümetinden sonra Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın yeni KKTC hükümeti kurması için  KKTC Meclisinde 21 sandalyesi bulunan UBP lideri Ersin Tatar'a görev vermesi bekleniyor 
 
Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, “ esas olanın halkın refahı, ülkenin kalkınması olduğunu, bunun içinse devlete güveni sarsmamak gerektiğini” belirtti.
Tatar, “ Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı olarak çağdaş demokrasiyi, şeffaflığı ve hesap verebilirliği her zaman için ön planda tutmak kararlılığında olduğunu” ifade etti ve şunları kaydetti:
“Hiç bir iş insanımız, vatandaşımız Devlet’teki işlerinin halledilmesi için her hangi bir kişi veya yetkiliye bir şey vermek durumunda olamaz. Olmamalıdır. Olmayacaktır.Bu bağlamda basında yer alan bir iş insanının Devlet’teki işlerinin halledilmesi için bir şeyler vermek durumunda kaldığı ile ilgili iddialar konusunda gereken kovuşturmalar yapılmalıdır. Görev, gün gelir bize düşerse, gereken yapılacaktır”.
 
image
 
Ersin Tatar, “ Maliye Bakanlığı’ndan istifa eden Serdar Denktaş’la ilgili basında yer alan iddiaların geçiştirilemeyeceğini, ilgili makamlar tarafından ivedi olarak değerlendirilmesi ve yasalara aykırı bir durum var mı yok mu belirlenmesi gerektiğini” vurguladı. 
UBP Genel Başkanı Tatar, “ hükümet konusunda ise her hangi bir parti ile anlaşma durumunun söz konusu olmadığını, Cumhurbaşkanı’nın yapacağı görevlendirme sonrasında sürecin başlayacağını” vurguladı.
 
Tatar, şunları kaydetti:
“ Birileri kendi kafalarına göre senaryo yazmasınlar. Bu hükümetin hataları, yaptığı yanlışlar birçok kez basında yer aldı. Bir o kadar da basına yansımayanlar var. Tüm sektörler ve halk artık bu hükümeti istemiyor. Tüm kamuoyu araştırmaları UBP’nin tek başına iktidara gelebilecek bir halk desteğine sahip olduğunu gösteriyor. Bütün bunlara rağmen, eğer Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı görevlendirme yapar ve eğer başarılı olunur UBP hükümet kurarsa bunu Türkiye’ye bağlamak artı niyetli bir tutumdur, sakat bir mantığın ürünüdür. Bazıları, Türkiye konusunda işlerine gelince başka, işlerine gelmeyince yalan, yanlış da olsa başka konuşmaktan vazgeçmelidir.
 
Şeffaf Gazete.com

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 KORONAVİRÜS'ÜN VERGİLERE ETKİSİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SAĞLIKLI GÜÇLÜ TOPLUM
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BAŞBAKAN TATAR'A İTİBAR SUİKASTI

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR