Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EKREM İMAMOĞLU'NA KKTC'DE BÜYÜK İLGİ
EKREM İMAMOĞLU'NA KKTC'DE BÜYÜK İLGİ
Ekrem İmamoğlu, KKTC'yi ziyaret etti. Eşi Dilek İmamoğlu ile KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Meral Akıncı'yı ziyaret eden Ekrem İmamoğlu, burada görüşmesini basına kapalı gerçekleştirdi.
11 Mayıs 2019, 17:08
 
Ekrem İmamoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile buluştu.
 
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, eşiyle birlikte KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.İmamoğlu, misafirperverliğinden ötürü Mustafa Akıncı’ya teşekkür etti.
 
image
 
İmamoğlu, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Mustafa Akıncı ve saygıdeğer eşi Meral Hanım'a misafirperverlikleri için teşekkür ederim. 2 yıl yaşadığım KKTC'de ilgisini ve sevgisini gösteren herkese yürek dolusu sevgiler.” dedi.
 
Ekrem İmamoğlu, KKTC kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş'ın mezarını ziyaret edip, dua etti.
 
31 Mart seçimlerinde İBB Başkanı seçilen daha sonra ise YSK’nın tartışmalı kararıyla mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu, Kıbrıs'ta büyuk ilgi gördü
 
 
KKTC’li vatandaşlar İmamoğlu’na büyük sevgi gösterisinde bulundu.İmamoğlu’nun yolunu kesen birçok vatandaş desteklerini iletti.
 
Ekrem İmamoğlu, Doktor Fazıl Küçük'ün anıt mezarını ziyaret etti. Kıbrıs'ın bağımsızlık mücadelesinin simge isimlerinden Fazıl Küçük'ün mezarına çelenk bırakan Ekrem İmamoğlu'nun bir diğer adresi ise KKTC kurucusu, eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın anıt mezarı oldu. İmamoğlu burada, Denktaş'ın kızları Ender ve Değer Denktaş ile eski başbakanlardan Hakkı Atun ve Girne Belediye Başkanı Nidayi Güngördü tarafından karşılandı.image
 
Öğrencilik yıllarında Kıbrıs'ta iki yılının geçtiğini de anlatan Ekrem İmamoğlu, "Yaşadığım 3 yer var. Doğup büyüdüğüm Trabzon, sonrasında iki yılım Kıbrıs'ta ve daha sonra 30 yıldır da İstanbul'da yaşıyorum. Beni tanımlayan 3 yer var. Trabzon, Kıbrıs, İstanbul.Girne'de geçirdiğim iki yıl, hayatımın en sıcak yıllarından birisiydi. Çok sıcak dostluklar elde ettim.’’ dedi.
 
Kıbrıs'ın bağımsızlık mücadelesinin örnek olduğunu, bu nedenle de Hem Ecevit, hem de Erbakan'ı saygıyla andığını ifade eden Ekrem İmamoğlu, "Kıbrıs meselesi her zaman benim için siyaset üstü bir melesedir. Kıbrıs'ta iki eşit ülke ülküsü üzerinden verilen bir mücadeleye her zaman bir nefer olarak eşlik edeceğimi duyurmak isterim. Hangi koşulda, hangi ortamda olursa olsun, KKTC'nin yol haritasında Türkiye Cumhuriyeti'nin, yani ana vatanın mutlak garantörlük kavramını en üst düzeyde korumalıdır" dedi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 KORONAVİRÜS'ÜN VERGİLERE ETKİSİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SAĞLIKLI GÜÇLÜ TOPLUM
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BAŞBAKAN TATAR'A İTİBAR SUİKASTI

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR