Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KIBRIS'TA MASA TEKRAR KURULUYOR
KIBRIS'TA MASA TEKRAR KURULUYOR
KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Güny Kıbrıs Lideri Nikos Anastasiadis, 5 ay sonra tekrar bir araya geliyor.BM Genel sekreteri Spehar görüşme masasında olacak.Bu görüşme tıkanan müzakere kapılarını aralamak için bir fırsat olarak değerlendiriliyor.
4 Ağustos 2019, 20:01
 
 
Cumhurbaşkanı Akıncı, görüşmenin gündeminin açık olduğunu ve iki liderin de istediği her konuyu gündeme getirebileceği yönünde açıklama yapmıştı.
 
Liderlerin saat 10.30’da başlayacak görüşmesinin BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar’ın ara bölgedeki resmi ikametgahında gerçekleşmesi öngörülüyor.
 
Cumhurbaşkanı Akıncı ile Anastasiadis, mobil telefonların adanın her iki tarafında da kullanılabilmesine imkan sunacak düzenlemenin hayata geçmesi vesilesiyle yaptıkları telefon görüşmesinde gayriresmi bir toplantı için mutabık kalmışlardı.
 
Cumhurbaşkanı Akıncı ile Rum lider en son 26 Şubat 2019’da görüşmüşlerdi.
 
image
 
SİYASİ PARTİ BAŞKANLARIYLA SALI GÜNÜ GÖRÜŞÜYOR
 
Cumhurbaşkanı Akıncı, Rum Lider Anastasiadis ile yapacağı görüşme öncesinde mecliste temsil edilen siyasi partilerin liderleriyle salı günü bir araya gelecek. Cumhurbaşkanlığı’ndaki görüşme saat 17.00’de yapılacak.
 
Akıncı, müzakere heyetindeki çalışma arkadaşları ile yürüttüğü hazırlığın yanısıra Kıbrıs sorunundaki çalışmalarıyla bilinen akademisyenlerle de görüştü.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 İSTANBUL'DA HAVALİMANI REKABETİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SAĞLIKLI GÜÇLÜ TOPLUM
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BAŞBAKAN TATAR'A İTİBAR SUİKASTI

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR