Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KIBRIS ADASINI SARSAN KADIN CİNAYETİ !
KIBRIS ADASINI SARSAN KADIN CİNAYETİ !
Girne'de dün gece Abdullah Çelik (41) tarafından bıçaklanarak öldürülen Elif Lort (45) cinayetinde Abdullah Çelik'in ayrılığı hazmedemediği ve bu yüzden cinayeti işlediği belirtiliyor
9 Mart 2020, 18:07
 
Kuzey Kıbrıs'ta kan donduran kadın cinayeti !
 
41 yaşındaki Abdullah Çelik kendisinden ayrıldığı kadın arkadaşını Girne merkezde sokak ortasında 9 yerinden bıçaklayarak vahşice öldürdü.
 
Olay, saat 20:45 sıralarında, Girne Şht. Nahit Hasan Sokak üzerinde meydana geldi.
 
9 yerinden aldığı biçak darberleri sonrası acil hastaneye kaldırılan Bilge Lort kurtarılamadı.
 
image
 
Dünya emekçi kadınlar günü işlenen cinayet !
 
Acil ameliyata alınan bir çocuk annesi  kadın, Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.
 
Elif Lort'u 41 promil alkol tesiri altında önce boğazından ve ardından vücudunun muhtelif yerlerinden ekmek bıçağı ile bıçakladığını itiraf  etti.
 
image
 
Polis ifadesinde suçunu itiraf eden cani Abdullah Çelik bu sabah mahkemeye çıkarıldı, zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verildi.
 
Elif Lort’un otopsi sonucu açıklandı.
 
Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, Girne’de dün akşam A.Ç. tarafından bıçaklanarak cinayete kurban giden Elif Lort’un yapılan otopsisinde, ölüm sebebinin “delici / kesici alet yaralanmasına bağlı, iç organ ve büyük damar kesileri, iç ve dış kanama” sonucu olduğu tespit edildi
 
image
 
“Kıbrıs’ta son 10 yılda 20’den fazla kadın cinayeti işlendi”
 
Kıbrıs’ta yaşanan kadın cinayetlerine değinen KKTV Sim TV genel yayın yönetmeni Sami Özuslu, verilere göre son 10 yılda 20’den fazla kadın cinayeti işlendiğini söyledi:
 
“Kuzey Kıbrıs’ta yaşanan şiddet olayları artıyor ne yazık ki. Verilere göre son 10 yılda 20’den fazla kadın cinayeti işlendi. Bazı yıllarda yoğunlaşma olduğu görülüyor. Geçen yıl oluşturulan Kadına Karşı Şiddet Birimi,15 ay içerisinde bin 344 başvuru kabul etmişti. Bu da şiddetin boyutunun arttığını gösteriyor. Toplumda ciddi bir tepki ve infial var”
 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 KORONAVİRÜS'ÜN VERGİLERE ETKİSİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SAĞLIKLI GÜÇLÜ TOPLUM
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BAŞBAKAN TATAR'A İTİBAR SUİKASTI

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR