Güzel ülkemiz için yazıyoruz - KKTC'DE ÖĞRENCİYE TECAVÜZDE 3 TUTUKLAMA Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/kibris/36151/kktcde-ogrenciye-tecavuzde-3-tutuklama

 

KKTC'DE ÖĞRENCİYE TECAVÜZDE 3 TUTUKLAMA
KKTC'DE ÖĞRENCİYE TECAVÜZDE 3 TUTUKLAMA
KKTC'de 17 yaşındaki lise talebesi öğrencisi ile defalarca lişkiye girip, daha sonra kızı başka arkadaşlarına peşkeş çeken beden eğitimi öğretmeni Hüseyin Güngeldi, meslekten atılmasının ardından dün de tecavüz suçlamasıyla mahkeme huzuruna çıkarılıp 2 arkadaşıyla beraber tutuklandı.
31 Ağustos 2020, 17:30

 

Geçtiğimiz Şubat ayında KKTC'de 17 yaşındaki lise öğrencisi talebesi ile ilişkiye girmekle suçlanan ve ülkede infiale yol açan beden eğitimi öğretmeni Hüseyin Güngeldi, meslekten atılmasının ardından dün de tecavüz suçlamasıyla mahkeme huzuruna çıkarılıp tutuklandı.

Zanlı Güngeldi’ye söz konusu kız çocuğuyla ilişkiye girmesi için Lefkoşa’nın Surlariçi’ndeki evini açmakla suçlanan ‘Chicco’ lakaplı Cihan Gür ile konteyner tipi ikametgahını öğretmen Hüseyin Güngeldi’nin kullanımına verdiği iddia edilen İhsan Azeri de tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

KKTC Polisine şikayeti öğrenci kız yaptı

Polis,  25 Şubat 2020 tarihinde E.S’nin (K-17) Lefkoşa Adli Şube’ye gelip, öğrenci olduğunu ve aynı okulda beden eğitimi öğretmeni olan zanlı Hüseyin Güngeldi ile gönül ilişkisi yaşadığını, cinsel ilişkiye girdiğini, çıplak fotoğraflarını çekip gönderdiğini ve zanlının da WhatsApp’tan başkasına gönderdiğini belirtip, ifade vererek şikâyetçi olduğunu söyledi.

Polis tarafından Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nca soruşturma başlatıldığını, bu soruşturma neticesinde Savcılığın zanlı aleyhinde, Fasıl 154 Ceza Yasası’nda yer alan “Koruma ve bakım sorumluluğu altında olan kişilere cinsel tecavüz” suçuyla soruşturma başlatılmasının istendiğini mahkemeye aktardı. 

Önce Chicco’nun evine götürmüş

Polis, madure öğrenci E.S’nin 28.08.2020 tarihinde yeniden ifadeye çağrıldığını ve 2019 Ekim, Kasım ve Aralık aylarında çeşitli ikametgâhlarda zanlının, kendisine cinsel tecavüzde bulunduğunu beyan ettiğini belirtti.

Polis, zanlı Hüseyin Güngeldi’nin tutuklandığını söyledi.

Polis, E.S’nin ifadesinde zanlı Hüseyin Güngeldi’nin kendisini okul saatinde Lefkoşa Surlariçi’nde Chicco lakaplı birinin evine götürdüğü ve cinsel tecavüzde bulunduğunu belirttiğini söyledi. 

Polis, Chicco lakaplı kişinin zanlı Cihan Gür olduğunun belirlendiğini, ikametgâhında tutuklandığını ve zanlı Hüseyin Güngeldi’ye anahtar verip, vermediği sorulduğunda vermediğini söylediğini mahkemeye aktardı. Polis, E.C’nin ifadesinde evde beyaz renk bir köpek olduğunu ve evi tarif ettiğini belirtip, zanlının evinde beyaz renk bir köpek olduğunun belirlendiğini ve tarife uyduğunu anlattı. 

Konteynır tipi ev de işin içinde Polis, zanlı Hüseyin Güngeldi’nin, zanlı İhsan Azeri’nin konteyner tipi ikametgâhında da defalarca cinsel ilişkiye girdiğini belirttiğini söyledi.

Polis, zanlı İhsan Azeri’nin dün 08.30’da tutuklandığını söyledi.

Polis, alınacak ifadeler olduğunu belirterek, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.  Zanlıların avukatları Altan Erdağ, Sonay Kande ve Kıvanç Manyera, tutukluluk talebine itiraz etmedi.  Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.