Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KKTC'DE FETÖ OPERASYONUNA DEVAM
KKTC'DE FETÖ OPERASYONUNA DEVAM
KKTC Polis Genel Müdürlüğü ve Lefkoşa Büyükelçiliği koordinesinde operasyon düzenlenip Ahmet Yiğit'i gözaltına alıp Türkiye'ye getirmişti.
31 Mart 2021, 10:19
 
KKTC'de, Türkiye Cumhuriyeti aleyhine faaliyet gösteren terör ve organize suç örgütü mensuplarının tespiti ve yakalanmasına yönelik çalışmalar neticesinde, MİT, İçişleri Bakanlığı Müşavirliği, KOM Daire Başkanlığı, KKTC Polis Genel Müdürlüğü ve Lefkoşa Büyükelçiliği koordinesinde operasyon düzenlenip Ahmet Yiğit'i gözaltına alıp Türkiye'ye getirmişti.
 
image
 
Ahmet Yiğit'in etkin pişmanlıktan faydalanmak için itirafçı olduktan sonra KKTC'de yeni bir operasyon daha yapılması ve 2 isimin daha Türkiye'ye getirilmesi dikkat çekti.
 
Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen Ahmet Yiğit'in itirafları KKTC'de yeni operasyonların geleceğinin adete işaret fişeği olmuştu.
 
Örgütle bağlantılı birçok kişinin ismini verdi  ve 2 KKTC'de Fetö ile bağlantılı olduğu belirtilen iki yeni tutuklama yapıldı
 
image
 
MİT ve Emniyetin ortak operasyonuyla KKTC'de yakalanan İsmail Okkalı ve Ayşe Özalp isimli 2 FETÖ mensubu Türkiye'ye getirildi
 
KKTC Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, hakkında İzmir 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından FETÖ üyesi olma suçundan tutuklama kararı bulunan İsmail Okkalı ve hakkında Adana 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından aynı suçtan tutuklama kararı verilen Ayşe Özalp 24 Mart'ta KKTC'de yakalanarak Türkiye'ye götürüldü.
 
İsmail Okkalı'nın, örgütün Türk Silahlı Kuvvetlerindeki mahrem yapılanmasında "örgüte ev temin eden" kişilerden olduğu belirtildi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 OSMANLI ELALEME SATTI - Yılmaz Özdil
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 EV- OFİS HAYATIN YÜKSELEN GERÇEĞİ OLDU
Engin Ertem Engin Ertem
 YATIRIMDA YENİ TREND KIRSAL ARAZİLER
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 BODRUM KÜLLİYE DEĞİL HASTANE BEKLİYOR
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 FARKLILIKLARI İLE GÜNEY KORE

SİTE ANKET

''YILIN TARAFTARI '' HANGİ TAKIMIN TARAFTARIDIR OYUN KİME?EN ÇOK OKUNANLAR