Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÖZGÜR ÖZEL'DEN KKTC'DE ÇOK ÖZEL ZİYARET
ÖZGÜR ÖZEL'DEN KKTC'DE ÇOK ÖZEL ZİYARET
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP’nin genel başkanlığına seçilmesinin ardından ilk yurtdışı ziyaretini Kıbrıs’ın Kuzey’ine gerçekleştirdi.Türkiye'deki depremde hayatını kaybeden Kıbrıslı genç sporcuların anısına kurulan '' Melekleri Yaşatma Derneği’ni ziyaret etti.
17 Kasım 2023, 11:05

 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP’nin genel başkanlığına seçilmesinin ardından ilk yurtdışı ziyaretini Kıbrıs’ın Kuzey’ine gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi çiçeği burnunda Genel Başkanı Özgür Özel,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin  kuruluşunun 40. yıl dönümü ve 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için KKTC'ne yönelik gerçekleştirdiği ziyareti kapsamında Türkiye'deki depremde hayatını kaybeden Kıbrıslı genç sporcuların anısına kurulan '' Melekleri Yaşatma Derneği’ni ziyaret etti. 

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ni ziyaret ettiği sırada aileler ile biraraya gelen Özgür Özel taziyelerini ve üzüntülerini bildirerek 'takipçisiyiz' dedi.

CHP’nin dava sürecinde konunun takipçisi olacağını söyleyen Özgür Özel, “En acı olaylarda bile kamuoyu ilgisi azaldığında bir anda görünmez el devreye giriyor ve bir kez daha yürekleri yakıyor” dedi.

Özel, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde Adıyaman’da Isias Otel’de hayatını kaybeden Kıbrıslı voleybolcuların aileleri tarafından kurulan Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ni ziyaret ettinde konuştu.

Ziyarette, Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Karakaya ile Özel ortak açıklama yaptı.

Özgür Özel, CHP’nin dava sürecinde sonuna kadar takipçisi olacağını belirterek, “Yaşadığınız tarifsiz acıyı sadece tahmin edebiliyorum, hissedebilmem mümkün değil. Maalesef ateş düştüğü yeri yakıyor. Hem şampiyon meleklerin unutulmaması hem yargı süreci noktasında adaletin sağlanması, bütün sorumluların hesap vermesi bundan sonra bizim görevimiz” dedi.

Kamuoyu ilgisi azaldığında görünmez el devreye giriyor

Toplumsal davalarda kamuoyunun ilgisinin önemli olduğunu vurgulayan Özel, “İlk başta herkes doğru yerde duruyor. Sonlara geldikçe kamuoyu ilgisi azaldıkça, ölen madencinin yanında duranlar şirketin yanında durmaya, tren kazasında ölen çocukların yanında duranlar ihmalin yanında durmaya başlıyor. En acı olaylarda bile kamuoyu ilgisi azaldığında bir anda görünmez el devreye giriyor ve bir kez daha yürekleri yakıyor” diye konuştu.image

“Bu ateşi hiçbir zaman söndürmeyeceğiz”

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Karakaya, ziyareti için Özel’e teşekkür etti. Karakaya, aileler olarak davanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi:“Biz aileler olarak, bu ateşi hiçbir zaman söndürmeyeceğiz. Adalet arayışımız sonuna kadar devam edecek. Suçlular cezasını çekecek. Bu davamızda bize destek olduğunuz, yanımızda olduğunuz için çok teşekkür ederiz. Otelin yapımında sorumlu olan herkes cezasını çekene kadar savaşımıza devam edeceğiz. Çocuklarımız kayıplarımız yukarıda bizi izlerken bizimle gurur duymasını sağlayacağız.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Karakaya sorumlularla '' sonuna kadar savaşacağız” sözü verdiler

Sorumluların hak ettikleri cezayı alması için sonuna kadar savaşacaklarını söyleyen Karakaya, “Türkiye’de bir daha böyle başka olayların olmaması için İsias davası bir adım olacaktır. İlk günden beri o yüzden ‘İsias Ortak Davamız’ diyerek yola çıktık. Böyle olayların olmaması için biz Kıbrıslı aileler sonuna kadar savaşacağız” dedi. 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Engin Ertem Engin Ertem
 GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNDE YENİ ARAYIŞ
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 BİR SÜLEYMAN SOYLU KLASİĞİ -Timur Soykan
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇÖMEZ'İN TEMİNATSIZ 700 MİLYON KREDİ İDDİASI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR