Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KUZEY KIBRIS'TA İSRAİL YAPILANMASI
KUZEY KIBRIS'TA İSRAİL YAPILANMASI
İsrailliler 15 yılı aşkındır KKTC'nin her tarafında onbinlerce dönüm arazi aldı ve şimdi onbinlerce konut yap-sat seferberliğine başladı.
18 Kasım 2023, 14:08
 
İsrail sermayesi uzun yıllardır Kıbrıs adasının'nın her iki tarafında neden onbinlerce dönüm arazi aldı ve hala almaya devam ediyorlar?
 
İsrailliler 15 yılı aşkındır KKTC'nin her tarafında onbinlerce dönüm arazi aldı ve şimdi onbinlerce konut yap-sat seferberliğine başladı.
 
Akdeniz'in her şeye rağmen en huzurlu bölgesi Kıbrıs'ın kuzeyi az sayıdaki yahudi cemaatinin 15 yıldır hazırladığı ortam ile yerleşmeye hazır hale getirildi.
 
         image
 
15 YIL ÖNCE ALINAN TARLALAR BUGÜN MİLYARLIK PROJELERE DÖNDÜ
Gazze savaşı sonrası İsrail devleti Türkiye'de bulunan İsrail vatandaşlarına acil Türkiye'yi terkedin,ülkeye dönün mesajı yayınladı ve ne oldu dersiniz ? 
 
Yüzlerce İsrail vatandaşı,Hamas füzeleri ile vurulan İsrail yerine yahudi sermayesi tarafından Kuzey Kıbrıs'taki sahiller ve tarım arazileri üzerine dikilen gökdelenlerdeki milyon dolarlık sityonizm sermayesi dairelere gittiler.
 
İsraillilerin toprak ve vatandaşlık satın alma yoluyla KKTC'ye yerleşmeleri,bir büyük proje dahilinde Kıbrıslı Türk'ün varoluş sorunudur.
Filistin halkının topraklarını İsraillilere satıp,kendi topraklarında mülteci olması ve bugün Gazze'de her metrekarenin bombalanarak dümdüz edilmesi, topraklarının işgale uğraması süreci, Kıbrıslı Türklerin kaygılarını güçlendiren en canlı örnektir.
image
 
KKTC'nin her bölgesindeki İsrail sermayesinin ve ortaklarının inşaatları bugün KKTC'nin gizli istila tehlikesini daha da belirginleştirmeye başladı.
 
Gazze'de öldürülen kadınlar,çocuklar,masum siviller için İsrail protestoları yapan varlık sahibi tüm Türkiye'de yaşayan vicdanlı insanlarımıza soralım.
- Kuzey Kıbrıs'ta kimlerin yaptığı evleri,parsellediği arsaları alıyorsunuz ?
 
-KKTC'de satılan gayrimenkullerin parasının büyük oranda İsrailli şirketlerin kasasına gittiğinden haberiniz var mı ?
 
-İsrail kökenli Afik Group ve Ramat Development gibi onlarca firma tarafından KKTC'de kanton projesine nasıl dönüştürülüyor ?
 
-Türkiye'de faaliyet gösteren Coldwell Banker,Remax,Exeninvest gibi onlarca gayrimenkul şirketinin aracılığı ile Kuzey Kıbrıs'taki İsrail sermayesinin mülkleri  kimlere,nasıl pazarlanıyor ?
Bu soruların cevabını bilmek insanı uykudan karasaban gibi uyandırır.
 
Mutlu Demirdelen
 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Engin Ertem Engin Ertem
 GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNDE YENİ ARAYIŞ
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 BİR SÜLEYMAN SOYLU KLASİĞİ -Timur Soykan
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇÖMEZ'İN TEMİNATSIZ 700 MİLYON KREDİ İDDİASI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR