Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KKTC'DE KİMLERE SAHTE DİPLOMA VERİLDİ ?
KKTC'DE KİMLERE SAHTE DİPLOMA VERİLDİ ?
Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada KKTC'de sahte diploma yüzünden tutuklanan ve daha sonra ağır teminat şartları ile tahliye olan TRT temsilciliği yapan Safa Karahasan ile ilgili konuştu.
11 Mayıs 2024, 08:52
 
“TRT KIBRIS TEMSİLCİSİ SEFA KARAHASAN'IN DİPLOMALARI SAHTE!”

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada ''sahte diplomalı üst düzey AKParti yöneticiler var '' dedi. image

KKTC'de sahte diploma ile TRT'nin KKTC temsilciliği yapan,olayın yargıya taşınmasına bir hafta kala görevinden alınan ve daha sonra ağır teminat şartları ile tahliye olan TRT temsilciliği yapan  Safa Karahasan ile ilgili konuştu.

KKTC diploma cenneti oldu.

Gökhan Günaydın '' Gelelim eğitim sisteminin devamına. Bakın, mülakattan falan bahsediyoruz, ne kadar konuşsak azdır. Evlatlarımızın haklarına girdiniz yıllar boyunca, uslanmadınız, devam ediyorsunuz ama o mülakata girenlerin bir kısmının diploması da sahte ya da üst düzeylere atadığınız insanların diploması da sahte.
 
'' Bakın çok çarpıcı bir örnek veriyorum ''
 '' TRT Kıbrıs Temsilcisi olarak Sefa Karahasan'ı atamışsınız. Adamın diploması iki ayda yüksek lisans, kırk günde üniversite diploması. Ya arkadaşlar, biz de bu okulları okuduk, dört yıldan aşağı üniversite bitiren bir insan var mı? Ya, nasıl bir sistem kuruyorsunuz ki adam kırk günde üniversite bitiriyor, üstelik de denkliğini veriyorsunuz; yetmiyor, bir de Kıbrıs'ta TRT Temsilcisi olarak atıyorsunuz. Güvenilir, evrakta sahtecilik yapmayan, üçkâğıtçı olmayan bir temsilci atama yeteneğiniz de mi yok ya, ayıp değil mi? Bu memleketin bu sistemini böylesine utanılacak bir düzeye getirmeye kimin ne hakkı var?image
 
Şunu söyleyeceğim, sahte diploma vakası sadece bu adamla sınırlı olsaydı, ben söylüyorum, aranızda çok üst düzey görevler yapmış olanlar Balkanlarda üniversite açtılar, şakır şakır diploma satıyorlar, buralarda denkliklerini veriyorsunuz ve insanlar bir taraftan da hiç hak etmedikleri üniversite diplomalarını alıyorlar. Bilmiyor muyuz, ayıp değil mi ya? '' dedi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Engin Ertem Engin Ertem
 ARAZİ YATIRIMI İÇİN DOĞRU VE YANLIŞLAR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KONUT ALMAK ŞİMDİ DAHA ZOR OLDU
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 TÖREHAN ÇİFTİ DOKUNULMAZLIK PEŞİNDE
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR