Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ŞAHİN'LE HASIM OLAMAYIZ
ŞAHİN'LE HASIM OLAMAYIZ
"Şahinler" ve "Sarallar" grubu olarak bilinen organize suç örgütlerinin yönetici ve üyelerine yönelik yürütülen soruşturma sonucunda, 39'u tutuklu 74 sanık hakkında açılan davada bir kısım sanıkların savunmaları alındı.
6 Haziran 2017, 19:02
 
İstanbul 10 Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, 39 tutuklu sanık, başka suçtan tutuklu 2 sanık ile 20 tutuksuz sanık ve avukatları hazır bulundu. Aralarında Barış Saral ve İlyas Saral'ın da aralarında bulunduğu 13 firari sanık ise duruşmaya katılmadı. 
 
"Şahinler" olarak bilinen suç örgütünün elebaşı Sedat Şahin'in kaldığı Maltepe Cezaevinden SEBGİS'le bağlandığı duruşmada, savunma yapan tutuklu sanıklardan Burhanettin Saral, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi.
 
SARAL DA KABUL ETMEDİ
 
Bu olaylarla ilgili uzaktan yakından alakasının olmadığını iddia eden Saral, "Bu dosyada adı geçen şahıslarla bir irtibatım yok. Kardeşim İlyas Saral da dahil bu kişilerle bir tane iletişim tespiti koysunlar önüme bütün suçlamaları kabul edeceğim. Bu işlerin ilk günden beri böyle olmasını istemeyen iki kişi varsa biri benim" diye konuştu.
 
ÖLDÜRÜLEN KİŞİYİ SUÇLADI...
 
Tutuklu sanıklardan Ahmet Okur da savunmasında öldürülen Abbas Ata'nın kendisine "Sedat Şahin'i öldüreceğini" söylediğini aktararak, kendisine böyle bir şeyin mümkün olamayacağını anlatarak, ikna etmeye çalıştığını savundu.
 
Abbas Ata'nın bir gün sabaha karşı kendisini yanına alarak Beykoz'a götürdüğünü iddia eden Okur, savunmasında şunları söyledi: 
 
"Sırtımızda bir çuvalla sabah 06.00 sıralarında başladık yürümeye, araç bir süre sonra çıkamayınca da epey yürüdük. Sonra bir villayı gördük. Abbas bana, 'Burası Sedat Şahin'in evi. Evden çıktığında onu vuracağız' dedi. Yanımızda getirdiğimiz çuvalda da 2 kalaşnikof, şarjör ve 150 mermi vardı. Aracı, plakasını sordum bilmiyordu. Orada da böyle bir şeyin olamayacağını söyleyerek geri döndük, irtibatı kopardım ve bir daha da Abbas'la görüşmedim."
 
'ŞAHİN'LE HASIM OLAMAYIZ' İDDİASI...
 
Okur, "Sarallar" adı verilen suç örgütüne üye olmadığını öne sürerek, kimsenin öldürülmesi ve yaralanmasında herhangi bir dahlinin olmadığını ifade etti. 
Sedat Şahin'le de hasım olmadığını belirten Okur, "Zaten hasım olmam imkansız. Sedat Şahin'le hasım olma şansım Şanlıurfaspor'un Barselona ile maç
yapma şansı kadar imkansız bir şey" diye konuştu. Mahkeme heyeti, bir kısım sanıkların savunmalarını tamamlamasının ardından duruşmayı yarına erteledi. 
 
İŞTE SUÇ ÖRGÜTLERİNE YÖNELİK İDDİANAME
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, organize suç örgütleri "Şahinler" ile "Sarallar" grubu arasındaki husumet ve yapılan eylemler anlatılıyor.  İddianamede 74 sanığın, "suç işlemek amacıyla silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek", "suç işlemek amacıyla kurulan silahlı suç örgütüne üye olmak", "kasten öldürme", "kasten öldürmeye teşebbüs", "yağma", "yağma amaçlı tehdit", "tasarlayarak kasten öldürmeye azmettirmek", "kasten yaralama" ve "ruhsatsız silah bulundurmak" suçlarından değişik oranlarda hapis cezalarına çarptırılması isteniyor.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 35 MİLYAR TL. KİMLERE GİTTİ ? Çiğdem Toker
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 GELDİ ÇATTI SEÇİM
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SÖZLER VE YAZILAR
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KABULLENMİŞ GÖZÜKMEK
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

TÜRKİYE SEÇİME GİDİYOR CUMHURBAŞKANI OYUN KİME ?EN ÇOK OKUNANLAR