Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İSTİKLAL CADDESİ CAN ÇEKİŞİYOR
İSTİKLAL CADDESİ CAN ÇEKİŞİYOR
İstiklal Caddesi'nde yürümek, iş çıkışı Boğaz'daki trafiğe takılmaktan farksız... Uzun süredir devam eden alt yapı çalışmalarının bir türlü sonuçlanamaması insan trafiğini artırırken, yolda bir türlü ilerleyemeyen insanlar isyan ediyor.
23 Eylül 2017, 13:59
 
İstanbul'un en ünlü caddesini görenler gözlerine inanamıyor. Koca bir şantiyeye dönen, moloz yığınları arasında yürümek zorunda bırakılan, tarihi sinemaları kapatılan, yüz yıla yakın işleyen dükkanları iflas eden, küçük mağaza ve kafelerin yerine ortasına AVM konan tarihi Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde esnaf tüm hızıyla kepenk kapatmaya devam ediyor.
 
image
 
İstiklal Caddesi’ndeki yol çalışması, caddeye gelenleri isyan ettirdi.
Özellikle Taksim Meydan’ı tarafından caddeye giriş yapanları karşılayan yol çalışmaları, insanları ufak bir geçişe sıkıştırıyor. Bu durum da yolda yürümeyi oldukça zorlaştırırken, sinir katsayısını artırıyor.
 
Cadde üzerinde neredeyse 10 dükkandan 3’ü kepenk kapatmış. Üstelik kapatılan dükkanların yerine yenileri de açılmıyor. Sokak aralarında kapanan dükkanların sayısı ise daha fazla. Kapalı kepenklerin üzerinde kiralık yazıları dikkat çekiyor.İğne atsanız yere düşmeyecek olan balık pazarında da esnaf deyim yerindeyse sinek avlıyor.Dikkat çeken bir nokta da caddede sadece küçük esnaf kepenk kapatmamış. Köklü bankaların şubeleri, Bütçesi güçlü dijital ürün satan firmalar ve müzik marketler de şubelerini kapatmış,durumda.
 
image
 
İstiklal Caddesi’nde yürütülen kazı çalışmaları  İstiklal caddesini bitirmiş halde.
 
Çalışmalar kapsamında betonun kalkmasının ardından İstiklal Caddesi’nde fareler görünmeye başladı. Çalışma alanlarında gezen fareler caddeye çıkarak yiyecek arayışına girdi. Çevredekilerin şaşkın bakışları arasında ortalıkta gezen fareler vatandaşlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi,turizm merkezi caddenin hali tam bir rezalet durumunda.. 
 
image
 
Meydan tarafında, İstiklal’in orta kısımlarında ve Tünel’de kazı çalışmaları hala devam ediyor ve çok yavaş ilerliyor.
 
Ufak bir yağmurda bile sele dönüşen caddenin altyapısını yenilemek için yapılan çalışmaların ne zaman biteceğine dair bir bilgi yok.Ancak, çalışmalar önemli bir kitleyi şimdiden ‘İstanbul’un kalbi’ denilen caddeden bıktırmış durumda…
 
Şeffaf Gazete

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 VATANDAŞ VE MİLLETVEKİLLERİ AYRICALIĞI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?
EN ÇOK OKUNANLAR