Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SOYAĞACI SORGULAMA ÇILGINLIĞI
SOYAĞACI SORGULAMA ÇILGINLIĞI
e-Devlet'in soyağacı uygulamasını 8 milyondan fazla kişinin kullandığı açıklandı. Buna göre Türkiye'de her 10 kişiden birisi soyağacını sorguladı.
16 Şubat 2018, 08:06
 
 
Yapılan düzenlemelerin ardından yeniden kullanıma açılan e-Devlet soyağacı uygulama sisteminde sorgulama sayısı açıklandı. Yeniden açılan uygulamada 8 milyon 141.756 kişinin sorgulama yaptığı aktarıldı.
 
Öte yandan soyağacındaki bazı ifadeleri eğlenceli bulan kullanıcılar, bunların ekran görüntülerini sosyal medyada paylaşıyor. Hürriyet'te yer alan habere göre de bankalar, bu paylaşımların kişisel güvenliği tehlikeye attığını belirtiyor. Özellikle anne kızlık soyadını paylaşanlar, birçok işlemde kullanılan bu bilgi ile dolandırıcılara kapı aralıyor.
 
Soyağacı bilgilerini açık bir şekilde sosyal medyada paylaşan vatandaşlar büyük tehlike altında. Birçok önemli kurumda büyük önem arz eden anne kızlık soyadının açık şekilde paylaşılması kötü niyetli kişilere davetiye çıkarıyor. Güvenliğiniz için soyağacı bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın.
 
SOY AĞACI ÖĞRENME SIRASI
 
Alt üst soy ağacı öğrenme talepleri sıraya konuluyor. Yani, e-Devlet alt üst soy ağacı bilgisi sorgulamak için günlük belirli bir kota açıldı, bu kota dolduğu takdirde vatandaşların soy ağacı sorgulama talepleri bir sonraki güne kaydırılıyor.

 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?

EN ÇOK OKUNANLAR