Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BRAND WEEK GASTRO GERÇEKLEŞTİ
BRAND WEEK GASTRO GERÇEKLEŞTİ
Brand Week Istanbul kapsamında “Eat Brand Love” mottosuyla gastronomi dünyasını ağırlayan Brand Week Gastro, büyük bir heyecanla başladı. Konusunda uzman isimler, bilinçli gıda tüketiminden israfa, atık yönetiminden yerel lezzetlere kadar geniş bir yelpazede deneyimlerini paylaştılar.
7 Kasım 2018, 22:16
 
 
Kapital Medya tarafından, Dude Table partnerliğinde Zorlu PSM’de gerçekleştirilen Brand Week Gastro ilk gününü yoğun bir ilgi ile karşıladı. 7 farklı panelde 12 konuşmacının yer aldığı ilk güne damgasını vuran konu; gıdada sürdürülebilir fikirler oldu.  
 
Dünya kaynaklarının doğru kullanılması gerektiğine dikkat çekilen konuşmalarda, beslenme kaynaklarımızın her geçen gün biraz daha yok olduğunun ve beslenmeden israfa her alanda tüketicilerin farkındalık kazanması gerektiğinin altı çizildi. İşte ilk günden notlar:
 
İtalya’dan Balzamik Sirke panelinin konuşmacısı Andrea Bezzechi, Avrupa’da en çok ithal edilen gıda ürünü olan Balzamik Sirke’nin başarı öyküsünü anlattı.
 
İstanbul’dan Ayvalık’a Bir Şefin Öyküsü panelinde ise, Şef Şemsa Denizsel şehirde markalaşan bir şefin yerele uzanan öyküsü aktardı. Panelin ardından Denizsel, katılımcılara Ayvalık lezzetlerini tanıttı.
 
Brand Week Gastro’nun en ilgi gören panellerinden biri İstanbul Yiyecek İçecek Grubu Ortağı Şef’i Mehmet Gürs’ün konuşması oldu. Grundig Ruhun Doysun panelinde söz alan Gürs ve Arçelik Pazarlama A.Ş. Grundig Türkiye Grup Yöneticisi Handan Abdurrahmanoğlu, ‘’Ruhun Doysun’’ projesi ile atık yönetiminin ve bilinçli beslenmenin önemini anlattı.
 
İyi Beslen, Kendine İyi Bak panelinde konuşan Berrin Yiğit, doğru ve sürdürülebilir beslenmenin, dünya ekolojisine, insan sağlığına katkısını anlatırken dünya kaynaklarının ve gıdanın israfına dikkat çekti.
 
Dünyayı Yaşatmak için Böcek Proteini mi Vegan Olmak mı? Sürdürülebilir Beslenmeyi Başlat panelinde İyi Yaşam ve Beslenme Uzmanı Dilara Koçak; hava, toprak ve suyu korumak yaşamsal bir ihtiyaçtır dedi ve sürdürülebilir beslenme için yapılması gerekenleri anlattı. Bunun için en önemli ve gerekli şeyin, sadece hayvansal beslenmenin önüne geçerek tahıl ve sebze ağırlıklı beslenmek olduğunu vurguladı.
 
Fotoğrafın Tat Algısındaki Yeri - Sosyal Medyalaşan İnsanın Tat Algısı panelinde ise, Yemek Fotoğrafçısı Mehmet Ateş, Instagrammer Kenan Yıldırım ve Dude Table Kurucusu Funda İnansal tarafından fotoğrafın gıda deneyimi ve satın almada etkileri tartışıldı.
 
Gıda Üretiminde Sürdürülebilir Fikirler panelinde, Fazla Gıda CEO’su Olcay Silahlı, Ek Biç Ye İç ve Collectorspace Kurucu Direktörü Haro Cümbüşyan ve İksir Resort Town Co-founder Ece Aydın tarafından gıdada sürdürülebilir fikirler çerçevesinde; Şehirde tarım nasıl olur? Akuaponik sistem nedir? Dikey bahçeler ile şehirde tarım nasıl yapılır? Hidroponik sistem nedir? konularına cevaplar arandı.
 
Panellerin ardından birinden lezzetli doğal ürünlerle İksirli Çiftlik Ürünleri tadımı ve Bosch ile Cheesecake Tadımı gerçekleştirildi. Ayrıca, etkinlik alanında bulunan Intema Yaşam mutfağında katılımcılarla birlikte keyifli bir workshop yapıldı.
 
Brand Week Gastro’nun ikinci günü 8 Kasım Perşembe günü gerçekleşecek ve sahne yine heyecan verici konu, konuk ve tatlarla lezzetlenecek…
 
Şeffaf Gazete.com

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ÜMMETİ PARÇALAMAK - Özlem Akarsu Çelik
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BAŞBAKAN TATAR'A İTİBAR SUİKASTI
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR