Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 HACI ADAYI HAYATINI KAYBETTİ
17 HACI ADAYI HAYATINI KAYBETTİ
Hac görevini yerine getirmek üzere kutsal topraklara giden 17 Türk hacı adayının çeşitli sebeplerden hayatını kaybettiği açıklandı.
4 Ağustos 2019, 19:49

 

Hac görevini yerine getirmek üzere kutsal topraklara giden hacı adaylarından 17 Türk hacı adayının hayatını kaybettiği açıklandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, Mekke-i Mükkerreme’de Mekke Din Hizmetleri Ataşelik Binası’nda açıklamalarda bulundu.Kutsal topraklara Türkiye’den ilk kafilenin 5 Temmuz’da gittiğini aktaran Bircan, o tarihten beri 17 Türk hacı adayının çeşitli nedenlerden dolayı hayatını kaybettiğini açıkladı.

Remzi Bircan, vefatların kalp krizi, trafik kazası, doğal iklim şartları, zatürre ve yaşlılığa bağlı hastalıklar nedeniyle yaşandığını söyledi.

Bircan, Türkiye nüfusunun artmasından dolayı 2020 yılında hacı adayı sayısını 3 bin kişi arttırmak için Suudi Arabistan makamlarıyla görüştüklerini de belirtirken, Türkiye’de uzun yıllardır hac sırası bekleyen vatandaşların sıkıntılarına da değindi ve şunları ifade etti:

“Türkiye’de hac için ön kaydını yaptıran yaklaşık 2 milyon 130 bin vatandaşımız şu an bekliyor. Suudi Arabistan’da Arafat ve Müzdelife’de mekânlar çok dar, fiziki şartların yetersizliği her ülke için bazen bu istenilen sayının getirilmesini engelliyor, hacı adayları belli bir kota çerçevesinde getiriliyor.” 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 İSTANBUL'DA HAVALİMANI REKABETİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SAĞLIKLI GÜÇLÜ TOPLUM
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BAŞBAKAN TATAR'A İTİBAR SUİKASTI

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR