Güzel ülkemiz için yazıyoruz - PAZAR YERLERİ SOSYAL MESAFE TAKMIYOR Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/mix/35495/pazar-yerleri-sosyal-mesafe-takmiyor

 

PAZAR YERLERİ SOSYAL MESAFE TAKMIYOR
PAZAR YERLERİ SOSYAL MESAFE TAKMIYOR
Ramazan ayı öncesinde vatandaşlar alışveriş için pazarlara akın etti.İstanbul'da 4 günlük sokağa çıkma yasağı öncesi market ve kasap önlerinde yoğunluk yaşanıyor.
21 Nisan 2020, 16:10

 

Ramazan ayı öncesinde Avcılar'da ve Esenyurt'ta vatandaşlar alışveriş için pazarlara akın etti.

Pazarda sosyal mesafe kuralının ihlal edilmesi ise dikkatlerden kaçmadı.İstanbul'da 4 günlük sokağa çıkma yasağı öncesi market ve kasap önlerinde yoğunluk yaşanıyor. Bahçelievler'de bir kasabın önündeki kuyruk sokağa taştı.Avcılar'da ve Esenyurt'ta da vatandaşlar alışveriş için pazarlara akın etti.

ALIŞVERİŞ YOĞUNLUĞU YAŞANDI

İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs salgını ile mücadele kapsamında büyükşehir statüsündeki 30 İl ve Zonguldak'ta 22 Nisan günü saat 24.00 ile 26 Nisan Günü saat 24.00 arasında belirtilen istisnalar hariç olmak üzere vatandaşların sokağa çıkmaları 4 gün boyunca yasaklanmıştı. Ramazan'ın yaklaşması ve sokağa çıkma yasağının da olması nedeniyle birçok noktada alışverişi hareketliliği yaşanmaya başladı. 

image

DÜKKAN ÖNÜNE KADAR KUYRUK

Bahçelievler'de bazı market ve kasap önlerinde yoğunluk yaşandığı, uzun kuyrukların olduğu, kuyrukların sokağa taştığı görüldü. Sosyal mesafe kuralına da uyulan alışveriş sırasında görevliler de sık sık vatandaşları sosyal mesafe ve maske konusunda uyardı. Cadde üzerindeki bir kasabın önündeki sırasının dükkan önünden başlayıp yan sokağın bitimine kadar uzaması dikkat çekti.

20 DAKİKA KUYRUKTA BEKLEDİ

Markete gitmek için yaklaşık 20 dakika beklediğini söyleyen bir vatandaş, "İhtiyaçlarımı aldım. Daha önce bu kadar yoğun olmuyordu. Şimdi sokağa çıkma yasağından dolayı millet akın ediyor. 20 dakika falan bekledim bayağı yoğun" şeklinde konuştu.