Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
O ASKERLER İÇİN SORUŞTURMA KARARI
O ASKERLER İÇİN SORUŞTURMA KARARI
Birkaç usta askerin birliğe yeni katılan acemi askere karşı sergilediği tutum ve davranışlarla ilgili sosyal medyada yer alan görüntüler üzerine başlatılan inceleme ve soruşturma neticesinde, sorumluluğu görülenler hakkında adli ve disiplin işlemi yürütülmesine karar verildi.
22 Haziran 2020, 17:40
 
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın talimatıyla, görüntüleri sosyal medyada yer alan askerlere ilişkin başlatılan inceleme ve soruşturma sonucu sorumluluğu görülenler hakkında adli ve disiplin işlemi yürütülmesine karar verildi.
 
BAKAN AKAR'IN TALİMATIYLA SORUŞTURMA BAŞLATILDI
 
Sosyal medyada yer alan, bir askere daha kıdemli diğer askerlerce yapılan ve tepki çeken bazı davranışlarla ilgili görüntüler üzerine Bakan Akar'ın talimatıyla inceleme ve soruşturma başlatılmıştı.
 
Bunun üzerine bir koğuşta çekildiği anlaşılan ve 4-5 Haziran tarihlerinde sosyal medyada yer alan görüntülerdeki askerlerin kimlikleri tespit edilerek ilgili birlik komutanlarınca idari ve hukuki işlem uygulandı.
 
ADLİ VE DİSİPLİN İŞLEMLERİ YAPILACAK
 
Milli Savunma Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından olay yerinde yapılan inceleme ve soruşturma neticesinde, sorumluluğu görülenler hakkında adli ve disiplin işlemleri başlatılmasına karar verildi.
 
NE OLMUŞTU?
 
Geçtiğimiz haftalarda sosyal medyada paylaşılan bir videoda birkaç usta askerin birliğe yeni katılan acemi askere karşı sergilediği tutum ve davranışlar tepki çekmesi üzerine Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın talimatıyla o askerler hakkında inceleme başlatılmıştı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 DEFİLE VE PODYUMA VEDA MI ? Ertuğrul Özkök
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SAĞLIKLI GÜÇLÜ TOPLUM
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BAŞBAKAN TATAR'A İTİBAR SUİKASTI

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR