Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MUBARİZ MANSİMOV'DAN FETÖ İTİRAFI !
MUBARİZ MANSİMOV'DAN FETÖ İTİRAFI !
FETÖ’ye üye olma iddiasıyla hakkında dava açılan tutuklu Azeri asıllı iş insanı Mubariz Gurbanoğlu savunma yaptı.Mubariz Gurbanoğlu, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile Pensilvanya’da iki kez görüştüğünü söyledi. Bu görüşmelerde kendisine tespih hediye edildiğini söyledi.
15 Eylül 2020, 19:53

 

FETÖ’ye üye olma iddiasıyla hakkında dava açılan tutuklu Azeri asıllı iş insanı Mubariz Gurbanoğlu savunma yaptı.

Şirketlerinde yolsuzluk yaptığı için işten attığı kişilerin iftiraları ile hakkında dava açıldığını öne süren Mubariz Gurbanoğlu, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile Pensilvanya’da iki kez görüştüğünü söyledi. Bu görüşmelerde kendisine tespih hediye edildiğini anlattı.

"O tespihi Kalkavan’a bin dolara sattım" 

Hakkında 2017 yılında FETÖ soruşturması açıldığını ve bunun 2019 yılında takipsizlikle sonuçlandığını ifade eden Gurbanoğlu, hakkında açılan davanın şirketlerinde yolsuzluk yaptıkları için işten attığı eski çalışanlarının kendisi aleyhinde verdiği ifadelerle açıldığını öne sürdü.
 
İddianamede yer alan ve aleyhine ifade veren kişilerin kendisine komplo kurduğunu söyleyen sanık Gurbanoğlu, “Benim mezhebim Şia'dır. Benim mezhebimde tarikat cemaat olamaz” dedi.
 
FETÖ'cü İhsan Kalkavan ve Akın İpek ile ticari ilişkiler dolayısıyla tanıştığını belirten Mubariz Gurbanoğlu, bu kişilerin  FETÖ'cü olduğunu bilmeden görüştüğünü ileri sürdü.
 
 “GÜLEN’NİN YANINA İKİ KEZ GİTTİM” 
 
Pensilvanya'ya FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yanına iki kez gittiğini söyleyen sanık ilk gidişinin bir iş gezisinde gerçekleştiğini ve kendisinin gitmek istememesine rağmen çevresindekilerin baskılarıyla gitmek zorunda kaldığını anlattı.
 
Fetullah Gülen ile yaptıkları görüşmede kendisini yanına oturması için çağırdığını anlatan Mubariz Gurbanoğlu, “Fetullah Gülen'e ‘Hocaefendi kusura bakmayın, ben 11 yaşından beri seferiyim ve içkiliyim, kalkabilir miyim' dedim. Fetullah Gülen bana ‘O seninle Allah arasında bir şey' dedi.” ifadelerini kullandı.
 
image
 
“MEHMET AĞAR’LA BİRLİKTE GÜLEN’LE GÖRÜŞTÜK”
 
İkinci görüşmenin de Mehmet Ağar'ın isteği üzerine Ağar ile birlikte yaptıklarını söyleyen Gurbanoğlu, şu ifadeleri kullandı;
 
*Fetullah denen insan sahtekar, sinsi. Devlete, o dönem Başbakan olan Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı saçmalıklar söylüyor. Bir nefret duyduğunu gördüm. Gülen'e ‘Bak bizim orada size Molla diyorlar, burada imam diyorlar. Bu tamamıyla yanlış bir şey' dedim, sonra çıktım.
 
*Mehmet Ağar da ağır şeyler söylemiş, ‘Devlet içinde devlet olmaz' demiş. Ağar görüşmeden sonra bana öyle anlattı.
 
Mahkeme başkanı, sanık Mubariz Gurbanoğlu'na Fetullah Gülen'in  kendisine hediye verip vermediğini sordu. Ziyaretlerin birinde kendisine tespih hediye edildiğini anlatan sanık Gurbanoğlu, “O tespihi Kalkavan'a bin dolara sattım” dedi.

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, sanık Mubariz Gurbanoğlu'nun 20 yıllık sekreteri Natalia Aliyeva mahkemede tanık olarak dinlendi. 

Aliyeva ifadesinde, "Ben 30 Ağustos 2000 yılından beridir Mubariz Bey'in yanında çalışıyorum. 15 Temmuz günü birlikteydik. Mubariz Bey, bana 'Ahmet Hamdi Vural ile ilgili ne varsa yok et' dedi.

Vural holdinge sık sık gelirdi.

Sık sık toplantılar yapılırdı. Holdingde Mubariz Bey'in odasında bulunan bir kitaba baktığımda içerisinde el yazısıyla 'Sen bize lazımsın' yazıyordu. Altında ise Gülen imzası bulunuyordu. Mubariz Bey bana para vererek bunu saklamamı çok önemli olduğunu söyledi. Verdiği bir dolardı. Parayı savcılığa teslim ettim" dedi.

Duruşmada dört kişi daha tanık olarak dinlendi.

9 ARALIK'A ERTELENDİ

Mahkeme heyeti ara kararında Gurbanoğlu'nun tahliye talebini reddederek tutukluluğunun devamına karar verdi.

Savunmasında ciddi bir ameliyat geçirdiğini ve 60 gündür serumla yaşadığını söyleyen Gurbanoğlu'nun sağlık durumunun tespiti için Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesine de karar verildi. Duruşma, 9 Aralık'a ertelendi. 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ALAÇATI MAFYAYA TESLİM OLMUŞ! Savaş Özbey
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 KÜRESEL ISINMA VE KÜRESEL İSYAN
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 FARKLILIKLARI İLE GÜNEY KORE
Engin Ertem Engin Ertem
 GÜVENLİ TATİL ROTASI 'KIBRIS ''
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 İRAN HALKININ SÜRGÜNDEKİ UMUDU ''EBADİ''

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR