Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DİKKAT BİNLERCE TRAFİKTEN MEN CEZASI !
DİKKAT BİNLERCE TRAFİKTEN MEN CEZASI !
İçişleri Bakanlığı'nca, 6-13 Kasım tarihlerinde, toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, pazaryerleri ve kalabalık cadde, bulvar ve sokaklarda kapsamlı "Koronavirüs Salgını Denetimleri" yapıldığı bildirildi.
15 Kasım 2020, 08:08
 
İçişleri Bakanlığı 6-13 Kasım tarihleri arasında tüm yurtta yapılan koronavirüs tedbirleri kapsamındaki denetim raporu sonuçlarını açıkladı.
 
991 toplu ulaşım aracı/taksi seferden, 107 iş yeri faaliyetten men edildi.
 
İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "40 bin 857 kişinin maske zorunluluğuna uymadığı, 389 kişinin ise HES kodu olmadan seyahat ettiği tespit edildi." ifadeleri kullanıldı.
 

image
 
Yapılan kontrollerde alınan tedbirlere aykırı hareket eden, 991 şehir içi ve şehirler arası toplu ulaşım aracı ile ticari taksi seferden men edildi. 
 
107 iş yeri faaliyetten men edilirken, 40 bin 857 kişinin maske zorunluluğuna uymadığı, 389 kişinin ise HES kodu olmadan seyahat ettiği tespit edildi.
 
Tedbirlere aykırı hareket eden '' kişi, iş yeri, işletme,sanayi kuruluşu '' gibi geniş kapsamlı çerçevede idari para cezası uygulandı. Tedbirlere uymadığı tespit edilen 4 bin 922 kişiye ceza uygulanarak, haklarında suç duyurusunda bulunuldu.
 
image
 
Ekiplerin yaptığı denetimlerde; 67 bin 689 şehirler arası toplu ulaşım aracı, 152 bin 261 şehir içi toplu ulaşım aracı, 73 bin 847 ticari taksi, 12 bin 627 pazaryeri - semt pazarı gibi 500 bin 863 kalabalık cadde, bulvar ve sokaklar üzerinde bulunan iş yeri kontrol edildi.
 
HES Kodu Nedir
 
HES kodu, otobüs, uçak ve tren yolculuklarında T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından alınması zorunlu tutulan uygulamadır. Covid-19 tedbirleri gereğince yurt içi uçuşlarda yolculuk edecek herkes için maksimum sağlık önlemlerinin alınabilmesi adına HES kodu aracılığıyla kontroller gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanlığı’ndan HES kodu kullanılarak yolcunun sağlık durumu kontrol edilir ve uçuş için herhangi bir risk taşımadığına kanaat getirilirse uçuşa alınır.
 
image
 
HES Kodu Nasıl Alınır?
 
HES kodu cep telefonu ve bilgisayar yardımı ile kısa mesaj, uygulama ve e-devlet üzerinden alınabilir.
 
Şeffaf Gazete

 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 DEPREM DEĞİL RANT ÖLDÜRÜR -Özge Güneş
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 GRİP AŞISI KRİZİ ACİL ÇÖZÜLMELİ
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 KÜRESEL ISINMA VE KÜRESEL İSYAN
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 FARKLILIKLARI İLE GÜNEY KORE
Engin Ertem Engin Ertem
 GÜVENLİ TATİL ROTASI 'KIBRIS ''

SİTE ANKET

''YILIN TARAFTARI '' HANGİ TAKIMIN TARAFTARIDIR OYUN KİME?EN ÇOK OKUNANLAR