Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TUZLA'DAKİ SİTEDE MAFYAVARİ YÖNETİM!
TUZLA'DAKİ SİTEDE MAFYAVARİ YÖNETİM!
Tuzla'da 250 dairelik lüks Şahsuvaroğlu Ambiyans sitesi yönetimini geçici süreyle üstlenen Şahsuvaroğlu inşaat firması, site içerisinde uyguladığı yaptırımlarla vatandaşları isyan ettirdi. Mehmet Emin Şahsuvaroğlu'nun siteyi mafyavari yöntemlerle idare ettiği iddia edilip yaklaşık 4o site sakininin dava açtığı öğrenildi..
31 Mart 2021, 21:30
 
 
İstanbul, Tuzla'da 250 dairenin yer aldığı Şahsuvaroğlu Ambiyans sitesinde, geçici site yönetiminin daire sakinlerine yaptığı iddia edilen uygulamalar adliyeye taşındı.
 
 Tuzla'da Yayla Mahallesinde bulunan 250 dairelik Şahsuvaroğlu Ambiyans Sitesi'nde, inşaat firması geçici olarak site yönetimini üstlendi. Son 3 aydır yönetimin yapmış olduğu bazı uygulamalar ve cezalar site sakinlerini canından bezdirdi
 
Yaklaşık 250 dairenin bulunduğu lüks sitede vatandaşlar, 'Asgari ücret cezası' adı altında kendilerine cezalar kesildiğini, ödemedikleri takdirde çeşitli bahanelerle araçlarıyla otoparka giremediklerini ve site yönetimi tarafından iş yerlerine şikâyet mailleri atıldığını dile getirdi.
 
                     image
 
Site içinde dişardan getirilen yabancı kişiler ile göz dağı veriliyor.
 
Ceza kesilen daire sakinlerinin avukatı ve site sakini Hakan İnce, "Yaklaşık 40 tane kat malikinin avukatlığını yapıyorum. Burada çok ilginç şeyler oluyor" dedi.
 
Şahsuvaroğlu Ambiyans sitesi yönetimi başkanı Mehmet Şahsuvaroğlu'na suçlamalar var.
 
Site içinde daire sakinlerine maske takmamak ve sosyal mesafeye uymamaktan ceza kestirdiği, çocukların çimlerde oyun oynamasının da yasakladığı olduğu iddia edildi. Site bahçesinde toplanan yaklaşık 70 kişi alkışlar eşliğinde Mehmet  Şahsuvaroğlu yönetimini istifaya çağırdılar..
 
image
 
"İnsanların iş yerlerine mail atılıyor, işlerinden atılmasını talep ediyorlar"
 
Tuzla'da bulunan 250 dairelik lüks bir sitede, inşaat firması Şahsuvaroğlu geçici olarak site yönetimini üstlendi ve aile içinden Mehmet Emin Şahsuvaroğlu siteyi keyfine göre yönetmeye başladı.. İddialara göre, son 3 aydır yönetimin yapmış olduğu bazı mafyavari  uygulamalar ve cezalar site sakinlerini canından bezdirdi.
 
Ceza kesilen daire sakinlerinin avukatı ve site sakini Hakan İnce, "Yaklaşık 40 tane kat malikinin avukatlığını yapıyorum. Burada çok ilginç şeyler oluyor. Gerçekten çok fazla insan mağdur. Özellikle KVKK kapsamında kamera görüntülerini alarak insanların şirketlerine mailler atılıyor. Buna ilişkin 3-4 tane dava açtık. Maillerde bu şahıs, sosyal mesafeye uymuyor veya taşkınlık çıkarıyor diyor. Kendisine muhalif gördüğü kişilerin görüntülerini alıp şirketlerine gönderiyor ve bu şahısların terörist ve çete olduğunu yaftalayarak bunların işlerinden atılmasını talep ediyorlar. Bunlar çok ciddi suçlamalar, çok ciddi suçlar" dedi.
           image
"Keyfi olarak asgari ücret cezası adı altında cezalar kesiliyor"
 
Site yönetiminin cezaları kesmek adına bir yetkisi olmadığını kaydeden İnce, "Bu cezaları polis de kesemiyor. Polis arkadaşları çağırdığımız da kendileri de söylüyor. Burada ceza kesme yetkisi tamamen valiliklerdedir, kaymakamlıklardadır. Site yönetimi sokağa çıkma yasağı olsun olmasın kendisine muhalif gördüğü veya sevmediği kişilere asgari ücret cezası adı altında cezalar kesiyor. Bunu Valiliğe de göndermiyor, kendisi tahsil etmeye çalışıyor. Bir kat malikine sosyal mesafeye uymamak ve maskeyle ağzı kapatmamak şeklinde bir ihtar gönderiyor. Buna ilişkin bin lira ceza kesiyor. Bin liralık cezayı da icraya koyuyor. Kendisini alacaklı görüyor. Bu usulsüzdür, kişilerin huzurunu bozma suçunu da meydana getirmektedir" diye konuştu.
 
image
 
"Ölüm tehditleri alıyoruz, siteye sokulamama tehditleri alıyoruz"
 
Site sakini Bora Ergünsel ise, "5 kuruş borcu olmayan insanın elektriği, suyu, doğalgazı kesilirse zorla ne hissederse onu hissediyorum. Evime huzurla girmek istiyorum başka bir şey istemiyorum. Ama her akşam polisle geldiğimiz an kapılarımız açılıyor. Tek sorunumuz birilerine itiraz etmek, hesap sormak. Aynı şekilde telefonla tehditler alıyoruz.
 
image
 
Ölüm tehditleri alıyoruz, siteye sokulamama tehditleri alıyoruz.
 
Kayıtların hepsi mevcut. Evde Koronavirüs'ten yattığımız bir dönemde bile başka bir yerde bulunup dükkan bastığımız iddiasıyla mahkemeye verildik. Tehditler ve yıldırma politikasıyla başımıza gelmeyen kalmadı. Evde huzurla oturmak isterken günümüz akşamımız sürekli karakolda geçiyor" şeklinde konuştu.
 
            image
 
"Kendimizi esir kampında gibi hissediyoruz"
Sitede oturan Avukat Didem Kasapoğlu, kat maliki olduğu halde haklarını arayamadığını söyledi ve "Asgari ücret cezası, adı altında cezalar kesiliyor ve bunları ödemediğimiz takdirde otoparkımıza giremiyoruz. Aynı zamanda kovid döneminde su sayaçlarımız yönetim tarafından sökülüyor, sıcak suyumuz kesiliyor. Kendimizi esir kampında gibi hissediyoruz. Ödediğimiz aidatlar da az aidatlar değil, bin liralara yakın aidatlar. Her ay ne ödediğimizi bilmiyoruz. Bu hususta da tabii hukuk ve ceza olarak birçok yola başvurduk. 250 kat maliki olarak ciddi şekilde mağduruz. Otoparka giremiyorum çünkü asgari  ücret cezasını ödemedim. Bin lira, iki bin lira, 10 bin liraya kadar cezalar var. Bu tümüyle yönetimin keyfi uygulamasına kalmış bir şey. Benim bildiğim yaklaşık 40 daire ceza aldı. Çünkü söz konusu kat maliklerinin avukatlığını da yürüttüğümüz için. Bu hususta biz hedef gösterildik. İstanbul Barosu da bazı soruşturmalarda yanımızda müdahil oldu. Yakın zamanda da katledilen avukat meslektaşımızın başına gelenlerin bizim de başımıza gelmesini istemiyoruz" ifadelerini kullandı.
 

"Çete olduğumuzu söyleyip şikayet mailleri atıyorlar"

Site içerisindeki vatandaşların görüntülerinin izinsiz olarak paylaşıldığını belirten Avukat Didem Kasapoğlu ,"Site yönetiminin yaptıkları bununla da sınırlı değil. Site içerisinde yaşayan vatandaşların görüntülerini izinleri almadan çalıştıkları iş yerlerine hatta Genelkurmay Başkanlığı'na kadar gönderip bu insanların çete olduğuna dair mailler gönderiyor. Site içerisinde bu duruma karşı yapmış olduğumuz eylem sonrası askeri cezalar yazılmaya devam ediliyor. Hala otoparka giriş yapamıyoruz. Kendin mülkiyetimize girerken zorluk yaşıyoruz. Bizler konu ile ilgili durumu mahkemeye taşıdık. Şimdilik takipteyiz fakat yaptırımlarını sürdürmeye devam ediyorlar" dedi.

image

Site yönetimine suç duyurusu
 
Site sakini Avukat Hakan İnci de  yöneticiler hakkında suç duyurusunda bulundu. Söz konusu sitede yaklaşık 1,5  yıldır ikamet ettiğini ve 30'a yakın site sakininin avukatlığını yaptığını belirten Avukat Hakan İnci, emniyetteki ifadesinde site yönetiminde bir şirketin bulunduğunu ve şirket yöneticisi Nihat Şahsuvaroğlu'nun öz oğlu Mehmet Emin Şahsuvaroğlu'nu vekaleten siteye yönetici olarak atadığını söyledi..
 
Yönetime 30'a yakın kat maliki dava açmıştı
İnci'nin ifadesinde, “Şahsın aidatlara ciddi oranda zam yapması site ortak alanına çit çekerek işgal etmesi üzerine 30'a yakın kat maliki tarafından bu şahsa dava açılmıştır. Anadolu 8. Hukuk Mahkemesi söz konusu dosyada hukuka ayrılık tespit edilmiştir. Ayrıca bu şahsa ait 42 bağımsız bölüm hiçbir aidata katılmamaktadır. Bu ve buna benzer davaları avukat olarak yürüttüğüm için bu şahıs tarafımı arayarak tehdit etmiştir. Eşime ve bana hakaret etmişlerdir bunlarla ilgili Başsavcılığa sunduğum suç duyurusu dilekçesine takipsizlik kararı verilmiştir" dediği öğrenildi.
 
Cezaların bedelini de kendi hesabına istediler
 
Nihat Şahsuvaroğlu'nun su saati sökülmesi problemini konuştukları sırada saldırması ve hakaret etmesi üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bu kişiye 'Kamu görevlisine hakaret' suçundan dava açıldığı belirtilen ifadede Avukat İnci “Son bir haftadır seçim tarihi açıklandığından beri yönetim, dava açan kat maliklerini çeşitli bahanelerle otoparklara almamaya başlamıştır. Yönetimin böyle bir yetkisinin olmadığına ilişkin Yargıtay kararlarını da sunuyorum.
 
Yönetim özellikle bana, aileme ve kendisine dava açan site maliklerine sosyal mesafe, maske takmama gibi cezalar kesmiştir ve bu cezaların bedelini de kendi hesabına istemiştir. Buna ilişkin kesilen cezaları ve buna ilişkin icra takiplerini de ibraz ediyorum. Son günlerde ciddi şekilde rahatsızlık yaratan otoparka almama olayı sebebiyle neredeyse her gün siteye polis gelmektedir. Bu husus toplumsal olaylara sebebiyet verecek şekilde tehlike vermektedir." diye konuştu.
 
Ambiyans Sitesi yöneticisi Mehmet Emin Şahsuvaroğlu ile Site Müdürü  Yusuf Erbasan'dan davacı ve şikayetçiyim
 
Avukat Hakan İnci, site araçlarının otoparka alınmaması üzerine araç girişindeki bariyeri iple bağladığını, yönetimin kendisinden 'Mala zarar verme' suçundan şikayetçi olduğunu ifade ederek, bariyerlere zarar verilmediği, kendisine iftira atıldığını kaydetti.
 
Avukat İnci, ifadesinde “Site kameralarından takip ederek sosyal mesafe maske cezası gibi cezalar keserek kendi namına ve hesabına cebri icra yoluna başvuran huzur ve sükunumuzu bozan ayrıca mülkiyetimize girmeyi engelleyen site yönetiminde yer alan Nihat Şahsuvaroğlu, Mehmet Emin Şahsuvaroğlu ve Yusuf Ersaban'dan davacı ve şikayetçiyim" dedi.
 
Söz konusu suç duyurusuyla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma başlatması bekleniyor.
 
Şeffaf Gazete

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 OSMANLI ELALEME SATTI - Yılmaz Özdil
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 EV- OFİS HAYATIN YÜKSELEN GERÇEĞİ OLDU
Engin Ertem Engin Ertem
 YATIRIMDA YENİ TREND KIRSAL ARAZİLER
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 BODRUM KÜLLİYE DEĞİL HASTANE BEKLİYOR
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 FARKLILIKLARI İLE GÜNEY KORE

SİTE ANKET

''YILIN TARAFTARI '' HANGİ TAKIMIN TARAFTARIDIR OYUN KİME?EN ÇOK OKUNANLAR