Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
JET FADIL YİNE TUTUKLANDI
JET FADIL YİNE TUTUKLANDI
Fadıl Akgündüz ile akrabalarının da aralarında bulunduğu 10 sanığın, "Caprice Gold" ile "Caprice Maldivler" adlı gayrimenkul projelerinde, 614 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılandığı davada tutuklanarak cezaevine kondu
27 Ocak 2023, 18:57
 
JET Fadıl olarak tanınan Fadıl Akgündüz  yeniden tutuklandı.
 
Gayrimenkul projelerinde çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılanan Fadıl Akgündüz'ün tutuklanmasına karar verildi.7 sanığın Caprice Gold ile Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, 349 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılandığı davada, Fadıl Akgündüz ve Mehmet Salih Obut'un tutuklanmasına karar verildi.image
 
İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Fadıl Akgündüz Siirt'ten Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı.
 
Akgündüz'ün yeğeni sanık Mehmet Salih Obut ile çok sayıda müşteki ve taraf avukatı da salonda hazır bulundu.Duruşmada, müştekilerin beyanlarının alınmasının ardından Cumhuriyet savcısı esasa ilişkin mütalaasını açıkladı.Mütalaada, Akgündüz ve Mehmet Salih Obut'un "dolandırıcılık" suçundan cezalandırılmaları ve tutuklanmaları istendi.
Mahkeme heyeti, Akgündüz ve Obut'un tutuklanmasına karar vererek duruşmayı erteledi.
 
Dava dosyası soruşturma aşamasındayken 22 Mart 2015'te tutuklanan Akgündüz, 28 Mart 2017'deki duruşmada tahliye edilmişti.
 
Sanıklardan Mehmet Salih Obut’un aynı suçtan 1803 yıldan 6 bin 10 yıla kadar hapsinin istendiği mütalaada, sanıklardan Avniye Obut ile İbrahim Obut için 1800’er yıldan 6 biner yıla kadar hapis cezası talep edildi.
 
Mütalaada, diğer sanıklar Mehmet Fatih Obut, Birsen Akgündüz, Nurdan Atağan, Fidan Kılbaş, Hüseyin Yiğit ve Bilgihan Kurtoğlu’nun ise “nitelikli dolandırıcılık” suçunu işlediklerine dair somut ve kesin bir delil elde edilemediğinden beraati istendi.
 
Ceza miktarı ve kaçma şüpheleri göz önünde bulundurularak, Akgündüz, Mehmet Salih Obut, Avniye Obut ve İbrahim Obut’un tutuklanması talep edilen mütalaada ifadesi alınmayan müştekilerin dosyasının ayrılmasına karar verilmesi istendi.
 
Mütalaanın açıklanmasının ardından tarafların savunmaları ve beyanları alındı.
Avukatlar, mütalaaya karşı savunma hazırlamak için süre talep ederken tutuklanması istenen sanıkların avukatları müvekkilleri hakkındaki tutuklama talebinin reddedilmesini istedi
image
İddianameden
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca hazırlanan iddianamede, Caprice Gold Bayrampaşa ön ödemeli devre mülk ve Caprice Gold Maldivler ön ödemeli devre tatil projeleri kapsamında 349 kişiden para toplandığı ancak sözleşme hükümlerinin yerine getirilmediği belirtiliyor.
 
Her iki projenin de tamamlanmadığı, müşterilerin mağdur edildiği ve paralarının geri ödenmediği ifade edilen iddianamede, sanıkların 349 müştekiye yönelik "nitelikli dolandırıcılık" suçundan 698 yıldan 2 bin 443 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.
Bu iddianamenin haricinde, aynı sanıklar ve aynı eylem yönünden hazırlanan birden fazla iddianamenin davanın görüldüğü sırada birleştirilmesine karar verilmişti.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Engin Ertem Engin Ertem
 KENTSEL DÖNÜŞÜM SEKTÖRÜN CAN SİMİTİ
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
  ZAFERİN RENGİ FENERBAHÇE
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 İRANLI'NIN KKTC'Yİ SİNSİ İŞGAL GİRİŞİMİ
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR