Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
POLATLAR OPERASYONUDA 16.TUTUKLAMA
POLATLAR OPERASYONUDA 16.TUTUKLAMA
Dilan Polat ve Engin Polat'ın da bulunduğu 15 kişi tutuklanmıştı. Soruşturma çerçevesinde mevcutlu gelen Engin Polat’ın akrabası ve muhasebecisi olan Gökay Bekar tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Hakimlik, Bekar’ın tutuklanmasına hükmetti.
24 Kasım 2023, 13:08
 
Polat çifti soruşturmasında sıcak gelişme! 
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, haklarında "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından soruşturma başlatılan Engin ve Dilan Polat çifti, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonla gözaltına alınmıştı.
 
Engin Polat'ın muhasebecisi tutuklandı
Operasyon kapsamında toplam 24 şüpheli yakalanırken, emniyetteki işlemleri tamamlanan 18 şüpheli Anadolu Adliyesine sevk edilmişti. Toplam 19 saat süren işlemlerin ardından 18 şüpheliden, aralarında Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu, Sezgin Polat, Ahmet Gün, Can Doğu ve Can Polat’ın da olduğu 12 kişi tutuklanırken 6 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. image
 
Tutuklu sayısı 16'ya yükseldi
 Soruşturma kapsamında adliye sevk edilen 2 şüpheli daha tutuklanmıştı. Soruşturma kapsamında itirafcı mali müşavir Zümrüt Yerebakan adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.
 
Dün Ahmet Gün’ün ofisinde çalışan muhasebeci Harun Abak da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Böylece soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 15 olurken, 10 şüpheli ise, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.
 
ENGİN POLAT'IN MUHASEBECİSİ TUTUKLANDI!
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Gözaltına alınan Engin Polat'ın akrabası ve muhasebecisi Gökay Bekar adliyeye getirildi. Savcılık ifadesinin ardından tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilen Gökay Bekar tutuklanarak cezaevine gönderildi. Böylece soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 16 olurken, 10 şüpheli ise, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Engin Ertem Engin Ertem
 KENTSEL DÖNÜŞÜM SEKTÖRÜN CAN SİMİTİ
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
  ZAFERİN RENGİ FENERBAHÇE
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 İRANLI'NIN KKTC'Yİ SİNSİ İŞGAL GİRİŞİMİ
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR