Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SEMİH KAYA PARASINI FAZLASIYLA ALMIŞ !
SEMİH KAYA PARASINI FAZLASIYLA  ALMIŞ !
Yüksek kâr getirisi vaadiyle futbol dünyasından 18 kişiyi yaklaşık 40 milyon dolar dolandırdığı iddia edilen Denizbank eski şube müdürü Seçil Erzan’ın yargılanmasına başlandı ve ifadeler şok etti. Ortaya çıkan ifadelerde belli isimler büyük para kaptırırken arada Semih Kaya gibi bazı isimlerin de büyük para kazandığı ortaya çıktı.
24 Kasım 2023, 20:23

 

Yüksek kâr getirisi vaadiyle futbol dünyasından 18 kişiyi yaklaşık 45 milyon dolar dolandırdığı iddia edilen eski şube müdürü Seçil Erzan’ın yargılanmasına başlandı.

İfadeler şok etti. Ortaya çıkan ifadelerde belli isimler büyük para kaptırırken arada Semih Kaya gibi bazı isimlerin de büyük para kazandığı ortaya çıktı.

Beraberindeki 7 kişi ile birlikte ‘dolandırıcılık’ suçlamasıyla yargılanan 20 yıllık bankacı Seçil Erzan, soruşturma aşamasında verdiği ifadelerde, bu süreçte çok sayıda kişinin yüklü miktarda para kazandığını söyledi. Erzan, 7.5 milyon dolar parası batan Arda Turan ile 4.2 milyon dolar kaybeden Emre Belözoğlu’ndan aldığı paraların bir bölümünün Semih Kaya ile bu kişinin menajerine verdiğini söyledi.

image

Eski Galatasaray'lı futbolcu Semih Kaya'nın Seçil Erzan'ı tartaklayıp dövdüğü parasını ve faizini bu yolla aldığı ortaya çıktı.

Eski futbolcu Semih Kaya da fona para yatırmış,ancak Semih Kaya bunu meneceri Fırat Özdemir ile darp,tehdit,baskıyla fazlasıyla geri aldığı ifadelere yansıdı.

Seçil Erzan,Arda Turan ve Emre Belezoğlu'ndan aldığı paralarla Semih Kaya'ya fazlasıyla ödeme yaptığını fakat kendini bu Kaya ve menajeri Fırat Özdemir'den kurtaramadığını ,sık sık Göktürk'teki evine çatkapı gelerek ,kendisini tehdit ederek para almaya devam ettiğini söylemiş.
                    image
 
Erzan'ın Semih Kaya'ya verdiği para dolu çantada takip cihazı varmış.
Seçil Erzan, Semih Kaya'nın kendisine 3,5 milyon verdiğini, ancak 5.7 milyon dolar geri aldığını ifadesinde belirtiyor. Semih Kaya'nın da bu parayla Bodrum'da villa ve son model bir Mercedes aldığını da belirtmiş.
 
           image
 
İddianamede yer alan bilgiye göre; Seçil Erzan Semih Kaya'dan 3.200.000 USD alıyor, 5.700.000 USD olarak geri ödüyor.
Seçil Erzan, Semih Kaya ve menajeri Fırat Özdemir'in  evine giderek "sen burda yaşayamazsın, biz her şeyi yaparız, seni yaşatmayız" diyerek kendisini tehdit ettiklerini, 
Fırat Özdemir'in de "Türkiyedeki bütün usulsüzlükler benden sorulur, basın öğrenirse rezil olursun" dediğini ifade ediyor. 
 
SEÇİL ERZAN BASKI VE ŞİDDETİ İFADESİNDE ANLATMIŞ
image
 
image
PARA DOLU ÇANTAYA TAKİP CİHAZI KOYAN İŞADAMI
Sahte fonda değerlendirmesi için Seçil Erzan’a para veren iş insanlarından Atilla Baltaş'ın  parayı  teslim ettiği çantaya takip takip cihazı koymuş. Seçil Erzan para dolu çantayı kendisini döven ,tehditle parasını ve faizini isteyen Semih Kaya’ya teslim ediyor.

Ev almak için Bodrum'a doğru yola çıkan  Semih Kaya paraları kontrol ederken takip cihazını görür ve takip eden cihazı Seçil Erzan'a sorar. Konuyla ilgili bilgisi omadığını söyleyen Seçil Erzan, Semih Kaya'ya parayı aldığı Atilla Baltaş'ın bunu yapmış olabileceğini söyleyince  Kaya işadamı Atilla Baltaş'ı arar.  Telefona bakan İşadamı Atilla Baltaş'a  “siz ,beni takip mi ettiriyorsunuz?” diye çıkışır ve gergin bir konuşma yapar.

Atilla Baltaş da o çanta ve içindeki paralar benim,benim paramın sende ne işi var,sen kimsin?” diyerek yaygarayı koparır. Seçil Erzan'ı arayıp paramı hemen geri ver,ben bu işten vaz geçtim diyerek ortalığı ayağa kaldırmış.Fonun sonunu getiren olaylardan birinin de bu olduğu öğrenildi.

 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Engin Ertem Engin Ertem
 KENTSEL DÖNÜŞÜM SEKTÖRÜN CAN SİMİTİ
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
  ZAFERİN RENGİ FENERBAHÇE
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 İRANLI'NIN KKTC'Yİ SİNSİ İŞGAL GİRİŞİMİ
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR