Güzel ülkemiz için yazıyoruz - SEMİH KAYA VE MENACERİ İÇİN KARAR... Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/mix/41148/semih-kaya-ve-menaceri-icin-karar

 

SEMİH KAYA VE MENACERİ İÇİN KARAR...
SEMİH KAYA VE MENACERİ İÇİN KARAR...
Türkiye'nin son dönemde en çok konuştuğu dolandırıcılık iddiasına konu olan banka müdürü Seçil Erzan'ın yargılandığı davada mahkeme, Erzan’ın, “Parasını vermeme rağmen yakamı kurtaramadım. Beni tehdit etti” dediği eski futbolcu Semih Kaya ve menajeri Fırat Özdemir hakkında zorla getirilme kararı çıkarttı.
1 Aralık 2023, 17:34
 
Denizbank Levent Büyükdere Caddesi Şubesi  eski müdürü Seçil Erzan'ın ismiyle gündeme gelen Türkiye'nin en sansasyonel dolandırıcılık olaylarının içine giren sözde '' Fatih Terim Fonu '' olarak bilinen olaylar zincirine hergün yeni halkalar ekleniyor.
 
Aralarında ünlü futbolcular, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera,Selçuk İnan ve Emre Çolak,Mert Çetin gibi futbol camiasının tanıdığı 19 kişinin de aralarında bulunduğu dolandırıcılık davasında suçlanan Denizbank müdürü Seçil Erzan, 20 Kasım’da hakim karşısına çıkmıştı.
                           image
 
İddianamede eski futbolcu Semih Kaya’dan yakasını kurtaramadığını söyleyen Seçil Erzan, şöyle konuşmusdu:
 
-Semih Kaya’dan ilk olarak fon vaadiyle para aldığım doğrudur. Kendisinden 3 milyon 200 bin dolar para aldım.
 
-Bu parayı parça parça bazen odamda, bazen dışarıda olacak şekilde teslim aldım. Fakat 5 milyon 700 bin dolar şeklinde geri ödememe rağmen Semih Kaya’dan yakamı kurtaramadım.
 
MENACERİ '' SENİ YAŞATMAYIZ” DEDİ.
 
-Semih Kaya bana, ‘Bu parayı vermek zorundasın dedi. ‘Senden bu parayı her ne olursa olsun alacağım’ dedi. Ben o dönem Semih Kaya’ya fazladan ödediğim bu parayı Emre Belözoğlu ve Arda Turan’dan aldım.
 
Seçil Erzan iddianamedeki ifadesinde Semih Kaya ve menajeri Fırat Özdemir’in kendisini tehdit ettiğini de söyledi.
 
-Şöyle ki, Semih Kaya ve menaceri Fırat Özdemir bana sürekli ‘Senin sonun iyi değil, neden kaçmıyorsun, rezil olursun, sen kötü kalplisin, Hakan Ateş’e çıkarız, seni işten attırırım, sen annenin yüzüne nasıl bakıyorsun, annen bu saatten sonra yaşamaz, seni Türkiye’de yaşatmazlar, benim çok tanıdığım var…’ diyerek beni sürekli tehdit ettiler.
 
-Hatta Göktürk’teki evime Şubat ve Mart ayında Semih Kaya ve Fırat Özdemir sürekli farklı farklı zamanlarda gelerek ikametimde ‘Sen burda yaşayamazsın, biz her şeyi yaparız, seni yaşatmayız’ şeklinde sözler söylediler.
 
SEMİH KAYA İÇİN ZORLA GETİRİLME KARARI
Semih Kaya ve Fırat Özdemir davanın  ilk duruşması sonrasında tanık olarak mahkemeye çağırıldı.
 
Davanın tutuklu dosya olmasını gerekçe gösteren mahkeme, Semih Kaya ve Fırat Özdemir'in de aralarında olduğu 11 isim hakkında zorla getirilme kararı verdi…
 
Zorla getirilme kararındaki isimler ise şöyle:
Semih Kaya, Fırat Özdemir, Tanın Yılmaz, Merve Yılmaz, Nur Erkasap, Mustafa Sefa, Candaş Gürol, Nilgün Arabacı, Gülsenal Bayramova, Oğuzhan Özerk, Bülent Onat.