Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ROJDA ALTINTAŞ DHA İLE YOLUNU AYIRDI
ROJDA ALTINTAŞ DHA İLE YOLUNU AYIRDI
Yıldırım Demirören'in eşi Revna Demirören'in şoförü tarafından aranarak Eylem Tok ve oğluyla alakalı haber yayınlamaması istenen DHA muhabiri Rojda Altıntaş, "Her şeyden haberiniz vardı. Başka ses kayıtları veya görüntüler olup olmadığını merak ediyorsunuz" dedikten sonra yolunu DHA ile ayırdı.
11 Mayıs 2024, 09:52
 
Oğlunun karıştığı ölümlü kaza sonrası ABD’ye kaçan Eylem Tok ve oğluyla ilgili haberinde sansüre uğradığını açıklayan muhabir Rojda Altıntaş Demirören Haber Ajansı’ndan (DHA) istifa etti.
 
Yazar Eylem Tok’un 17 yaşındaki oğlu Timur Cihantimur'un karıştığı ve bir kişinin ölümüne neden olduğu kazanın haber olmaması için Demirören Ailesi’nin devreye girdiğini açıklayan DHA muhabiri Rojda Altıntaş Demirören Haber Ajansı’ndan istifa ettiğini duyurdu. 
               image
İstifasını sosyal medya hesabından açıklayan Altıntaş şu ifadeleri kullandı:
“Demirören Haber Ajansı ile olan ilişkim sona ermiştir. İstifa ettim. 27 yaşında bir genç kadın muhabir olarak, yaşadığım bu sürecin ne kadar zor olduğunu anlatmak benim için gerçekten güç. Bu süreçte bana destek olan ve güvenen herkese içtenlikle teşekkür ederim. Artık mesleğimi daha doğru ve etik bir şekilde sürdürebileceğim yeni yollar arayacağım. Saygılarımla.”
 
Demirören Haber Ajansı ile olan ilişkim sona ermiştir. İstifa ettim.
27 yaşında bir genç kadın muhabir olarak, yaşadığım bu sürecin ne kadar zor olduğunu anlatmak benim için gerçekten güç.Bu süreçte bana destek olan ve güvenen herkese içtenlikle teşekkür ederim. image
 
NE OLMUŞTU?
Yazar Eylem Tok’un 17 yaşındaki oğlu Timur Cihantimur’un karıştığı ve Oğuz Murat Aci’nin hayatını kaybetmesine neden olduğu kazanın haber olmaması için Demirören Ailesi’nin devreye girdiği ortaya çıktı. Sosyal medyaya sızan bir telefon görüşmesinde, Revna Demirören’in şoförü olduğunu söyleyen İlker isimli kişi, Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabiri Rojda Altıntaş’ı arıyor ve Timur C.’nin Yıldırım Demirören’in en küçük oğlu ile çocukluk arkadaşı olduğunu söyleyerek kazanın haber olmamasını istiyor.image
 
DHA muhabiri Altıntaş sosyal medyada yaptığı açıklamada olayı doğrulamış ve “Yayın kuruluşunun patronajı tarafından baskıya maruz kaldım” demişti.
DHA Genel Müdürü Celal Korkut ise “Kendisi dünden beri telefonlara çıkmamaktadır. Altıntaş, halen bir DHA çalışanıdır ve kendisiyle ilgili herhangi hiçbir işlem yapılmamıştır, yapılmayacaktır. Bir meslek büyüğü olarak kendisine ulaşamadığım için buradan sesleniyorum. Bir an önce iş başı yapıp kaldığı yerden görevine devam etmesini bekliyorum” açıklamasını yapmıştı.
 
Altıntaş,Korkut’a “Her şeyden haberiniz vardı. Başka ses kayıtları veya görüntüler olup olmadığını merak ediyorsunuz. Bu sebeple her şeye rağmen DHA’nın resmî hesabından beni işe çağırmak zorunda bırakılmışsınız, ne kadar üzücü. Ancak işe dönmeyeceğim” diye yanıt vermişti.
 
Altıntaş, kazadan kısa süre sonra olaydan yaralı kurtulan Süleyman Keçiçi ve vefat eden Aci’nin arkadaşı Deren Kara’yla yaptığı röportajın kritik bölümlerinin kesilerek servis edildiğini açıklamıştı. Altıntaş, görüntülerin tamamını ve sansürlenmiş hallerini sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Engin Ertem Engin Ertem
 ARAZİ YATIRIMI İÇİN DOĞRU VE YANLIŞLAR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KONUT ALMAK ŞİMDİ DAHA ZOR OLDU
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 TÖREHAN ÇİFTİ DOKUNULMAZLIK PEŞİNDE
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR