Güzel ülkemiz için yazıyoruz - MEZUNİYET TÖRENİNDE DEV LED EKRAN DEVRİLDİ Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/mix/41972/mezuniyet-toreninde-dev-led-ekran-devrildi

 

MEZUNİYET TÖRENİNDE DEV LED EKRAN DEVRİLDİ
MEZUNİYET TÖRENİNDE DEV LED EKRAN DEVRİLDİ
İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda ELEV Vakfı Okulları'nın toplu mezuniyet töreninde sahnedeki fotoğraf çekimi sırasında öğrenciler, öğretmenler ve velilerin üzerine dev Led ekran düştü. Olayda 6 kişi yaralandı.
7 Haziran 2024, 08:42
 
Yaralılar hızla hastaneye kaldırılırken, ELEV Vakfı Okulları'nın sahibi Erkan Şahin gözaltına alındı.
ELEV Vakfı Okulları'nın mezuniyet töreninde yaşanan kaza olayı büyük yankı uyandırdı. Tören sırasında led ekran sahnedekilerin üzerine düşerek 6 kişinin yaralanmasına sebep oldu.image
 
Olay sonrası ELEV Vakfı Okulları'nın sahibi Erkan Şahin gözaltına alındı. 
Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda ELEV Vakfı Okulları'nın düzenlediği mezuniyet töreninde büyük bir kaza yaşandı. Tören sırasında dev bir led ekranın sahnedekilerin üzerine düşmesi sonucu 6 kişi yaralandı.Kazanın yaşandığı anlar cep telefonu kameralarına yansıdı. Görüntülerde, led ekran düşerken sahnedekilerin ekranı tutmaya çalıştığı, yaralıların yerde yatarken diğerlerinin onlara yardım etmeye çalıştığı görüldü.
 
image
 
Olay, Şişli'deki Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda meydana geldi.
İddiaya göre, ELEV Vakfı Okulları'nın toplu mezuniyet töreninin sonunda sahnede fotoğraf çekimi yapıldığı sırada, öğrenciler, öğretmenler ve velilerin üzerine dev LED ekran devrildi. Kazada 6 kişi yaralanarak hastaneye sevk edildi. Olayla ilgili olarak okulun sahibi Erkan Şahin gözaltına alınırken, bir okul müdürü ve bir öğretmen de ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.image
 
İBB'den açıklama
İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat da kazaya ilişkin açıklama yaptı. ,Etkinliğin teknik kurulumu ve araçlarla kurumlarının ilgisi olmadığını, salonun eğitim kurumu tarafından ücretli tahsis edildiğini duyurdu. Polat, şöyle dedi:
 
"Özel bir eğitim kurumunun bir sanat gecesi düzenlemek için kurumumuzdan ücretli tahsis ettiği CRR salonumuzda bu akşam meydana gelen kaza bizi derinden üzmüştür. Söz konusu etkinlik, etkinliğin teknik kurulumu ve araçlarla kurumumuzun herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Olayda yaralanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Konunun takipçisi olacağız."