Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DİYARBAKIR'DA 600 MİLYON LİRALIK VURGUN
DİYARBAKIR'DA 600 MİLYON LİRALIK VURGUN
Diyarbakır’da oto galeri alım satımıyla ilgilenen şirketle ticaret yapan yüzlerce kişi, Serhat Unat adlı kişi tarafından yaklaşık 600 milyon TL dolandırıldıklarını iddia etmişlerdi. Olayla ilgili babasına ait firmadan açıklama geldi.
28 Haziran 2024, 21:36
 
Diyarbakır’da, bir otomotiv firmasının, bölgedeki 300’e yakın oto galericiden satın aldığı araçların 600 milyon lira tutan ödemesi karşılığı verdiği çekin karşılıksız çıktığı iddia edildi.
 
Mağdur olduklarını belirten çok sayıda kişi, firmanın önünde bir araya gelerek, alacaklarını talep etti. Firmadan ise konuya ilişkin açıklama geldi.
Diyarbakır’da faaliyet gösteren bir otomotiv firmasının çevre illerdeki oto galerici esnafından piyasa değeri 600 milyon lira olan araçları aldıktan sonra kimseye ödeme yapmadığı iddia edildi. Aldıkları çeklerin karşılıksız çıktığını öne süren yüzlerce mağdur, firmanın önünde toplandı. Dolandırıldıklarını savunan oto galericiler, mağduriyetlerinin giderilmesini talep etti.
                            image
Mağdur olduğunu belirten madur Umut Anar, yaklaşık 6 ay önce galerici Serhat Unat'a aracını verdiğini belirterek karşılığında çek aldığını söyledi. Anar, “6 ay önce söz konusu şahıs benden piyasa değeri 1 milyon 300 bin lira olan bir aracı çek karşılığında aldı. Diyarbakır’da iki ayrı otomotiv firmasının bölge bayisi olan bu kişiye güvenerek böyle bir ticarete girdim. Aradan geçen 6 aylık sürede tüm ısrarlarımıza rağmen paramı alamadım. Telefonlarımıza cevap vermiyor. Ulaşabildiğimiz zamanda net bir taahhütte bulunmuyor. Daha sonra benim durumunda olan yüzlerce insan olduğunu öğrendim. Bizimle ticareti gerçekleştiren Serhat Unat'a ulaşamıyoruz. Bu sorunun çözümü için Emniyetten ve yetkili birimlerden yardım istiyoruz” dedi.image
Firma sahibi baba açıklama yaptı
Öte yandan firmadan yapılan açıklamada, şirket sahibi Mehmet Şükrü Unat'ın, 3 yıl önce Serhat Unat’ı evlatlıktan ret ettiği belirtilerek, söz konusu mağdurlarla bir ilişkilerinin olmadığı kaydedildi. Açıklamada şöyle denildi:
“28 Haziran 2024 Tarihinde firmamızın  önüne gelen kalabalık bir grup bazı açıklamalarda bulunmuşlardır. Bir takım sosyal medya hesaplarından gelen kişilerin firmamızdan alacaklı olduğunu  kendilerinin dolandırıldığı şeklinde paylaşımlar yapmışlardır. Öncelikle ve önemle belirtmek isteriz ki firmamızın gelen kişilerle herhangi bir bağlantısı bulunmamakta olup herhangi bir borcu bulunmamaktadır. İşin aslı şudur ki, Mehmet Şükrü Unat 3 yıl önce evlatlıktan ret ettiği oğlu olan  Serhat Unat ‘ın yapmış olduğu ticaretlerden dolayı tefeciler ile yüksek faiz  alışverişine girmiş kendisi  iflas ettirilip kalan borcundan dolayı babası Mehmet Şükrü Unat’tan bu borcu talep etmektedirler. Gerek sosyal medya hesaplarında şahsımıza firmamıza yönelik yalan, iftira gibi asılsız iddialarda bulunan kişiler hakkında gerek firmamız önüne gelen kişi ve kişiler ile alakalı yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygı ile bildiririz.”
 
 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 REZAN EPÖZDEMİR'DEN TARİHİ FLORYA UYARISI
Engin Ertem Engin Ertem
 ARAZİ YATIRIMI İÇİN DOĞRU VE YANLIŞLAR
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BİTMEYEN TUTKUDUR SEVENİNE BODRUM

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?








EN ÇOK OKUNANLAR