Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
OKUL PATRONUNDAN ÖĞRETMENLERE DAYAK
OKUL PATRONUNDAN ÖĞRETMENLERE DAYAK
Tema Koleji patronu Malik Erdoğan mali haklarını görüşmek üzere MEB'e bağlı Doğa Köyü Öğretmenevinde gelen öğretmenlere oğlu ve yardımcısı ile dayak attılar.
29 Haziran 2024, 14:04
 
Kastamonu'da özel kolej yöneticisi baba oğuldan öğretmene dayak tuzağı.
Kastamonu'daki kampüsü kapatma kararı veren Özel Tema Koleji patronu Malik Erdoğan ve çocukları, mali hakları ile ilgili görüşme yapmak için eğitim emekçisi öğretmenlere görüşme randevusu verdi.
 
Randevuyu sessiz Doğa Köyü Öğretmenevinde verdi. Randevuya gelen öğretmenler darp edildi.
 
Kastamonu'daki kampüsünü kapatma kararı alan Özel Tema Koleji yöneticileri, öğretmenlerin mali hakları ile ilgili görüşmeler yapacakları yönündeki açıklamaları sonrasında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Doğa Köyü Öğretmenevinde öğretmenlere randevu verdi. Tema Koleji patronu Malik Erdoğan ve oğulları Erdem ile Onur Erdoğan görüşmeye gelen öğretmenlere saldırarak darp etti.image
 
Malik Erdoğan ve oğulları öğretmenlere pusu kurup, saldırdılar…
Saldırıyı sosyal medya hesabından paylaşan Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası'nın aktarımına göre darp edilen öğretmenler, bu olayın planlı ve organize biçimde gerçekleştirildiğini, görüşmeye avukatlarıyla katılmalarının patronlar tarafından kabul edilmediğini, kendilerinin psikolojik açıdan ve güvenlik açısından istismar edilecekleri bir ortama davet edildiklerini, bu olay öncesinde görüşme ortamının güvenli olmadığını İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine ilettiklerini belirtti.
image
                                                                                     Malik Erdoğan
'MEB'in öğretmenlerin yanında olup olmadığı atacağı adımla anlaşılacak'
Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası, yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu'na özelde çalışan öğretmenin yaşadığı şiddete karşılık devlet memuru statüsünde olacağı maddesi eklendi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve bakanlığın tüm yetkililerinin ve olayla doğrudan bağlantılı olan Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün söz konusu saldırı karşısında, zaman yitirmeden, derhal adım atmak zorunda olduğunu kaydetti.
 
Sendika, "Yüzbinlerce eğitim emekçisi, bu aşağılık saldırı karşısında MEB'in korumasında olup olmadığını atılacak adımların somutluğu ve hızı ile anlayacaktır. Malik Erdoğan ve oğulları Erdem Erdoğan ile Onur Erdoğan; Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmenlerin temsilcisi olarak doğrudan müdahil ve davacı olduğu bir süreçte yargılanmalı ve eğitim kurumu yönetme hakları ellerinden alınmalıdır. Eğitim, öğrenciler ve öğretmenler şehir eşkıyalarının, darpçıların ellerine bırakılamaz. Konu hakkındaki tüm süreçlerde sendikamız, Kastamonu Tema Kolejindeki meslektaşlarımızın yanında olacaktır" ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 REZAN EPÖZDEMİR'DEN TARİHİ FLORYA UYARISI
Engin Ertem Engin Ertem
 ARAZİ YATIRIMI İÇİN DOĞRU VE YANLIŞLAR
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BİTMEYEN TUTKUDUR SEVENİNE BODRUM

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR