Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İZMİR'İN YEMYEŞİL İLÇELERİ YANGIN KUŞATMASINDA
İZMİR'İN YEMYEŞİL İLÇELERİ YANGIN KUŞATMASINDA
İzmir ve Aydında yaşanan orman yangınları neticesinde evler boşaltıldı, yollar kapatıldı. Poyrazın etkisiyle hızla yayılan orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor.
29 Haziran 2024, 22:08
 
Ege Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerine, çeşitli belediyelerin itfaiye ekipleri ile İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı TOMA'lar yangını kontrol etmek için İzmir bölgesine  destek veriyor.
 
Yangın nedeniyle ormanlık alanda bulunan bazı evler tahliye edildi.
Jandarma ekipleri evlerin olduğu bölgede sirenler çalarak vatandaşların alandan ayrılmasını istedi.
 
İzmir’in Menderes ve Çeşme ilçelerinin ardından Selçuk ilçesi Pamucak mevkiinde başlayan orman yangının şiddetli rüzgarında etkisi ile Muğla Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Aydın'ın Kuşadası İlçesine kadar ulaştığı bildirildi.
 
İzmir'in Selçuk, Menderes, Torbalı, Menemen ve Çeşme ilçelerinde, Çanakkale'nin Ezine ilçesinde ve Aydın'ın Kuşadası ilçesinde orman yangını çıktı. İzmir Selçuk'ta çıkan yangın Aydın'ın Kuşadası ilçesine de sıçradı ve Selçuk-Kuşadası kara yolu araç trafiğine kapatıldı.
 
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Menderes ve Selçuk'taki yangınlara müdahale sürüyor. Menderes ile ilgili enerji büyük ölçüde düşürülmüş durumda. Selçuk'ta da iki bölgede müdahale yoğun devam ediyor. Selçuk'ta 350, Menderes'te 150 hektar alan yangından etkilendi. Yerleşim yerleri açısından risk söz konusu değil. İzmir Menderes'teki yangın hobi bahçesinden çıktı, şüpheliler gözaltında" diye konuştu.
 
image
 
Alınan bilgiye göre, İzmir’in Selçuk ilçesi yakınlarında çıkan orman yangını, rüzgarın etkisiyle hızla yayıldı ve çevredeki yerleşim yerlerini tehdit etmeye başladı.
 
İzmir'in Selçuk, Menderes, Torbalı, Menemen ve Çeşme ilçelerinde, Çanakkale'nin Ezine ilçesinde ve Aydın'ın Kuşadası ilçesinde orman yangını yayılmaya devam ediyor.
 
image
 
İzmir Selçuk'ta çıkan yangın Aydın'ın Kuşadası ilçesine de sıçradı
İzmir'in Selçuk ilçesi Pamucak mevkiindeki ormanlık alanda bugün saat 17.00 sıralarında çıkan yangın, kısa sürede tüm bölgeyi sararak Aydın'ın Kuşadası ilçesine kadar ulaştı. Yangında yüzlerce dönüm alan yanarken, gündüz havadan ve karadan yapılan söndürme çalışmaları havanın kararmasının ardından karadan ve gece görüşlü helikopterlerle devam ediyor.
 
Yangın, Kuşadası’na kadar ulaşan yoğun bir duman bulutuna sebep oldu.
Yangının oluşturduğu bu yoğun duman, Kuşadası’nda güneşin ışınlarını engelleyerek adeta karanlık bir örtü oluşturdu.Yangının Kuşadası'na ulaşmasının ardından Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri harekete geçerek bölgeye ulaştı. Ekipler, alevlerin yerleşim alanlarına ulaşmasını önlemeye çalışıyorlar.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 REZAN EPÖZDEMİR'DEN TARİHİ FLORYA UYARISI
Engin Ertem Engin Ertem
 ARAZİ YATIRIMI İÇİN DOĞRU VE YANLIŞLAR
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BİTMEYEN TUTKUDUR SEVENİNE BODRUM

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR