Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BODRUM'DA YENİ NESİL KÜTÜPHANE
BODRUM'DA YENİ NESİL KÜTÜPHANE
Zeytin ağaçlarının ortasında, sessizliğin, huzurun ve yeşilliklerin içerisinde, yeni nesil bir kütüphane anlayışıyla doğan “Zai Bodrum”, hayatına farklı bir mekan arayanların uğrak noktası olacak.
15 Kasım 2017, 10:48

 

İsmini eski dilde zeytin anlamına gelen “zai” sözcüğünden alan “Zai Bodrum”, klasik kütüphane hizmetlerinin ötesinde kitapseverlere, ev ve iş yerlerinden sonra sosyalleşebilecekleri üçüncü bir mekan haline gelmeyi hedefliyor. Yeni nesil kütüphane anlaşıyla hizmet vermeye hazırlanan Zai Bodrum”, ziyaretçilerinin farklı duyularına ortam sağlamayı amaçlıyor.

 

image

 

Kapısından girildiği andan itibaren bahçesindeki zeytin ağaçlarının ve yeşilliklerin sağladığı huzurun mekana yayılmasıyla kitapseverlere samimi ve sıcak bir ortam oluşturan “Zai”, kütüphanesinde; dünya klasiklerinden, usta yazarların eserlerine, öykü kitaplarından eğitim kitaplarına kadar birçok türden yüzlerce kitabı barındırıyor.

 

image

 

Sene içerisinde düzenli olarak gerçekleştireceği yazar buluşmaları, yazarlık atölyeleri ve film gösterimleri gibi etkinlik ve atölye programları ile de ziyaretçilerinin yaşamlarına anlam katmayı hedefleyen “Zai Bodrum”, misafirlerine diledikleri kitapları satın alma, oku-getir imkanı veya mekanda bulundukları zaman aralığında kafesinin lezzetli kahve ve atıştırmalıklarıyla kitap okuma fırsatı sunuyor. Zai Bodrum, kitaplarla yaşayanları, Bodrum’un yeni nesil kütüphanesine bekliyor.

 

Şeffaf Gazete.com


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 VATANDAŞ VE MİLLETVEKİLLERİ AYRICALIĞI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?
EN ÇOK OKUNANLAR