Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BODRUM'DA YENİ NESİL KÜTÜPHANE
BODRUM'DA YENİ NESİL KÜTÜPHANE
Zeytin ağaçlarının ortasında, sessizliğin, huzurun ve yeşilliklerin içerisinde, yeni nesil bir kütüphane anlayışıyla doğan “Zai Bodrum”, hayatına farklı bir mekan arayanların uğrak noktası olacak.
15 Kasım 2017, 10:48

 

İsmini eski dilde zeytin anlamına gelen “zai” sözcüğünden alan “Zai Bodrum”, klasik kütüphane hizmetlerinin ötesinde kitapseverlere, ev ve iş yerlerinden sonra sosyalleşebilecekleri üçüncü bir mekan haline gelmeyi hedefliyor. Yeni nesil kütüphane anlaşıyla hizmet vermeye hazırlanan Zai Bodrum”, ziyaretçilerinin farklı duyularına ortam sağlamayı amaçlıyor.

 

image

 

Kapısından girildiği andan itibaren bahçesindeki zeytin ağaçlarının ve yeşilliklerin sağladığı huzurun mekana yayılmasıyla kitapseverlere samimi ve sıcak bir ortam oluşturan “Zai”, kütüphanesinde; dünya klasiklerinden, usta yazarların eserlerine, öykü kitaplarından eğitim kitaplarına kadar birçok türden yüzlerce kitabı barındırıyor.

 

image

 

Sene içerisinde düzenli olarak gerçekleştireceği yazar buluşmaları, yazarlık atölyeleri ve film gösterimleri gibi etkinlik ve atölye programları ile de ziyaretçilerinin yaşamlarına anlam katmayı hedefleyen “Zai Bodrum”, misafirlerine diledikleri kitapları satın alma, oku-getir imkanı veya mekanda bulundukları zaman aralığında kafesinin lezzetli kahve ve atıştırmalıklarıyla kitap okuma fırsatı sunuyor. Zai Bodrum, kitaplarla yaşayanları, Bodrum’un yeni nesil kütüphanesine bekliyor.

 

Şeffaf Gazete.com


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 MADEM Kİ HAFTASI ; YAZALIM
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 ABD'NİN KARİZMASI ÇİZİLİYOR
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ABD DÜŞMANLIĞI KIBRIS'A TAŞINDI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 MİLLİ VE YERLİ, BEKA, DİRİLİŞ VE ÇIKIŞ

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR