Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GALA GECESİNİN UTANILACAK KARESİ
GALA GECESİNİN UTANILACAK KARESİ
Davetli olarak gittiği ‘Kardeşim Benim 2’ filminin galasında, kendisini içeri almak istemeyen güvenlik görevlilerinin tartakladığı 70 yaşındaki Sinema emektarı oyuncu Erol Taşçı, “Güvenlik görevlilerinden özür bekliyorum, onurum zedelendi” diyor
27 Kasım 2017, 21:59

 

Erol Taşçı, Cem Yılmaz’ın ‘Yahşi Batı’ filminde cenaze levazımatçısını oynamış, ‘Kardeşim Benim’ filmindeyse Burak Özçivit’in babasının arkadaşı rolünü üstlenmiş, 70 yaşında bir karakter oyuncusu. Cem Yılmaz galada yanından ayırmamıştı Taşçı’yı. Burak Özçivit ve Murat Boz’un başrollerini paylaştığı ‘Kardeşim Benim 2’nin galasındaysa, davetli olmasına rağmen güvenlik görevlileri tarafından tartaklanmasıyla gündeme geldi. Kömür madenleri keşfeden bir jeoloji mühendisiyken, 55 yaşında emekli olunca eğitim alıp çocukluk hayali oyunculuğu ikinci meslek edinen Taşçı, onurunun zedelendiğini söylüyor...


'DAVA AÇSAM KAZANIRIM’

Gala akşamı neler yaşandı?

Galaya, beni Timur Savcı ve ekibi çağırmıştı. Kapıya gittiğimde güvenlik görevlileri “Sizi alamayız” dediler. Sonra geç de olsa aldılar ama içeri girene kadar akla karayı seçtim. Ciddi bir itişme yaşandı. Sağlıklı bir ortam yoktu. Savcıya gidebilirdim ama gitmedim. Güvenlik görevlilerinden özür bekliyorum, onurum zedelendi. Tazminat davası açsam kazanırım ama açmadım! Benim için “Her galaya geliyor” diye bir serzeniş olabilir ama davetiyemi alıyorsam her galaya gelmeye hakkım vardır. “İsminiz yokmuş, lütfen dışarıya çıkın” ne demek? Çok kırgınım.

‘Kardeşim Benim’ serisinin ilkinde rolünüz varmış yanılmıyorsam...

Evet. Burak Özçivit’le Murat Boz’un babalarının arkadaşlarını canlandırmıştım. Burak’a rol gereği bayağı tokat atmıştım. Bu olayla gündeme gelmek beni üzdü. Ben işini ciddiyetle yapan bir oyuncuyum, disiplinliyim.

Uzun yıllar jeoloji mühendisliği yapmışsınız.

25 sene çalıştım, 18 sene araziye çıktım. Elbistan’da 10 milyon ton kömür buldum. Bağcılar Belediyesi’nde fen işleri müdürlüğünde çalıştım. Şu an devletten 2 bin 800 TL emekli maaşı alıyorum.
‘15 YILDIR OYUNCUYUM’

Çorlu’da 10 yıl cep telefonu dükkânı işlettim. Sonrasında işler istediğim gibi gitmedi. 800 bin TL zarar ettim. Çorlu’da en az 200 kişinin bana borcu var. Bankalara 66 bin TL’sini ödeyebildim.

Oyunculuk serüveniniz ne zaman başladı?

2001 yılında, ‘TV’lerde yeni yüzler aranıyor’ diye bir ilan gördüm, şansımı denedim. O günden sonra, 15 yılı aşkın sürede 40’ı aşkın televizyon dizisi, sinema filmi ve reklamlarda çeşitli roller üstlendim.


‘Beyazıt’la aramız çok iyi’

Sanat camiasından diyalogda olduğunuz birileri var mı?

Beyazıt Öztürk, beni bugüne kadar 30’dan fazla skece çağırdı, aramız çok iyi. Öte yandan Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz ve Demet Evgar beni gördüğünde selam vermeden geçmez. Ben mütevazı bir insanım, öyle de bir kariyerim var.


‘Setler benim huzur alanım’

Bölüm başına ne kadar alıyorsunuz?

500 TL alıyorum. Ama 3000 TL aldığım bile oluyor. Ayda 5-6 gün çalışsam elime çok iyi bir para geçmiş oluyor. Erdoğan Akduman hocadan boşuna oyunculuk eğitimi almadım. Kendimi oyunculuğa adadım, setler benim huzur alanım.

Erol Taşçı’nın rol aldığı filmler arasında Cem Yılmaz’ın ‘Yahşi Batı’sı da var.


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 VATANDAŞ VE MİLLETVEKİLLERİ AYRICALIĞI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?
EN ÇOK OKUNANLAR