Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YILBAŞI GECESİ EMNİYET BİLANÇOSU
YILBAŞI GECESİ EMNİYET BİLANÇOSU
İstanbul'da, yılbaşı gecesi Polisin yaptığı çalışmada, 215 kişi gözaltına alındı. Aramalarda 35 silah ele geçirilirken, tacizden yakalananların sayısının 3 olduğu öğrenildi.
2 Ocak 2018, 13:23
 
İstanbul Emniyeti, yılbaşı gecesi, kent genelinde 37 bin polisle görev yaptı. Özellikle Beyoğlu, Şişli, Beşiktaş ve Kadıköy’de yoğunlaşan tedbirlerde, ekipler adeta sabaha kadar kuş uçurmadı. Ağır vasıta araç yasağından, mobil güvenlik kamerasına; “dron savar” silahtan, “Kangal” köpekli ekiplere, çok farklı önleyici tedbirler alan polis, bir yandan da şüphelilerin yakalanması için çalışma yaptı.
 
215 GÖZALTI
Gece boyunca yapılan çalışmalarda, 23 bin 476 kişinin GBT (Genel Bilgi Tarama Sistemi) üzerinden sorgulandığı öğrenildi.  Sorgulanan şüphelilerden 215 şüpheli gözaltına alındı.  Yakalanan şüphelilerin 156’sı hakkında yakalama kararı olduğu öğrenildi.  Diğer şüphelilerin ise suç ve auç aleti sebebiyle gözaltına alındığı belirtildi.
 
image
 
35 SİLAH, 3 TACİZ GÖZALTISI
Edinilen bilgiye göre, her sene kameralara yansıyan taciz olaylarına bu sene pek rastlanmadı. Ancak taciz sebebiyle şikayetler üzerine 3 şüphelinin yakalandığı belirtildi. Üst araması yapılan şüphelilerden 35’inin üzerinde silah bulunduğu için gözaltına alındığı öğrenildi. Diğer şüphelilerin ise, uyuşturucu, kesici alet, hırsızlık malı taşıma, Yankesicilik gibi suçlardan yakalandığı belirtildi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 DEVLET CİDDİYETİ İÇTE VE DIŞTA SARSILIRKEN
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ABLALAR VE ABİLER İKTİDARI -Sami Özuslu
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KKTC SEÇİMLERİNDEN ALDIĞIM MESAJ
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 İSTANBUL'UN ÇALINAN, KAYIP DEĞERLERİ…
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 '' HUKUKSUZ YASALAR '' ÜLKESİ
Merve Sarı Merve  Sarı
 HAYATI NASIL OKUMALIYIZ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR