Güzel ülkemiz için yazıyoruz - BARIŞ ATAY'IN GÖZALTI SÜRESİ UZATILDI Şeffaf Gazete
http://seffafgazete.com/haberler/sanat-amp-magazin-/32469/baris-atayin-gozalti-suresi-uzatildi

 

BARIŞ ATAY'IN GÖZALTI SÜRESİ UZATILDI
BARIŞ ATAY'IN GÖZALTI SÜRESİ UZATILDI
Oyuncu Barış Atay , sosyal medyadaki bazı paylaşımları nedeniyle Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.Barış Atay'ın, sorgu süresinin uzatıldığı güvenlik Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.
16 Mayıs 2018, 19:34
 
Kadıköy’deki evinde gözaltına alınan dizi ve tiyatro oyuncusu Barış Atay, telefonunun incelenmesi için yeniden İstanbul Emniyetine götürüldü.
 
Dizi ve tiyatro oyuncusu Barış Atay, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında İstanbul Güvenlik Şube ekiplerince sabah gözaltına alınmıştı.
 
Sosyal paylaşım sayfalarından ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçu işlediği gerekçesi ile gözaltına alınan Atay’ın, ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından öğleden sonra Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilmişti.
 
Burada sorgulanması beklenen Atay, savcılıkça telefonunda gerekli incelemelerin yapılabilmesi için yeniden İstanbul Emniyet Müdürlüğüne gönderildi. Geceyi emniyette geçireceği öğrenilen Atay’ın telefonundaki incelemenin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.
 
İSTANBUL/İHA