Güzel ülkemiz için yazıyoruz - TIR ŞÖFÖRÜ TOLGA KAREL SİTEM ETTİ Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/sanat-amp-magazin-/33231/tir-soforu-tolga-karel-sitem-etti

 

TIR ŞÖFÖRÜ TOLGA KAREL SİTEM ETTİ
TIR ŞÖFÖRÜ TOLGA KAREL SİTEM ETTİ
TIR işine girdiğimi öğrenen bazı insanlar, benden uzaklaşmaya başladı. Haftada en az 2 kere arayıp soranlar şimdi bakıyorum yoklar.
6 Ocak 2019, 16:45
 
2 yıl önce yerleştiği Amerika’da TIR şoförlüğü yapmaya başlayan Tolga Karel, dostlarına sitem etti
 
İki yıl önce yerleştiği ABD'de TIR şoförlüğü yapmaya başlayan Tolga Karel, dostlarına sitem etti. Oyuncu, Instagram hesabından şu sözleri paylaştı:
 
"TIR işine girdiğimi öğrenen bazı insanlar, benden uzaklaşmaya başladı. Haftada en az 2 kere arayıp soranlar şimdi bakıyorum yoklar. Zira menfaatlerine ters geldim. Demek ki sadece şöhret sahibi olduğum için yakınlaşmak istemişler. Peki ya ben bugün TIR şoförüyken, yarın 100 TIR'lık bir filonun sahibi olursam o zaman daha mı kıymetli bir adam olacağım? Yere batsın sizin sahte sevginiz."
 
image
 
Burada tır şoförü olmak son derece zor hatta astronot olmak tır şoförü olmaktan kolay öyle söyleyeyim.
 
Tır şoförlüğü lisansı almak çok zor… Amerika’da şöyle bir şey var kazandığınız parayı kimse sormuyor ve önemsemiyor siz bunu helal yollardan kazandıktan sonra kimse kimsenin umurunda değil. Tır şoförlüğünü seviyorum, Amerika’yı geziyorum ve bana keyif veriyor.
 
Türkiye’de iyi işler yapmış bir insan bu kariyeri ve şöhret hayatını bırakıp neden Amerika’da tır şoförlüğü yapar derseniz, üç günlük dünya yarın ne olacağı belli değil önemli olan sevdiğin işi yapmak çok büyük paralar kazanmak önemli değil. Önemli olan huzur içinde yaşamak ve ben tır şoförlüğünü sevdim yeni insanlarla tanışıyorum Meksikalı bir şoför arkadaşım var benim için çok farklı bir deneyim…