Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GELECEĞİNİZİ ŞANSA BAĞLAMAYIN
GELECEĞİNİZİ ŞANSA BAĞLAMAYIN
‘Kapı’ filmi galası için Diyarbakır’a gelen sinema sanatçısı Kadir İnanır, Diyarbakırlılara, ‘Hayatınız boyunca geleceğinizi asla şansa bağlamayın’ diye seslendi.
24 Nisan 2019, 18:38
 
Yeşilçamın ve Türkiye sinemasının usta oyuncusu Kadir İnanır’ı HDP’nin yeni seçilen belediye eşbaşkanları, STK temsilcileri ve Diyarbakırlılar karşıladı.
 
Kadir İnanır’ı saatlerce bekleyen Diyarbakırlılar ünlüoyuncu sahneye çıktığında bekleyiş büyük bir coşku seline dönüştü.
 
‘Kadir Baba’ tezahuratıyla karşılanan usta oyuncuyu sahnede ise barış anneleri karşıladı. Kürtçe bir konuşma yapan bir barış annesi İnanır’ın hoş geldin diyerek, boynuna barışı simgeleyen beyaz tülbent taktı.
 
image
 
‘GELECEĞİNİZİ ŞANSA BAĞLAMAYIN’
 
Açlık grevlerine vurgu yapan bir konuşma yapan barış annesinin ardından ünlü sanatçı yıllar önce Diyarbakır’a geldiğinde yaşanan bir anısını paylaştı:
 
 
“1971 yılında Diyarbakır’a geldim. Burada insanlar araba almak için sıraya giriyordu. Türkiye’de araba azdı. Kazara sıra çekmek isteyenler, onlara şans çıkarsa arabanın sahibi oluyorlardı. O dönemlerde ben de kalabalık bir ekiple geldik; şarkıcılar var, sporcular var. Ben de gazetenin sahibine dedim ki, beni Diyarbakır’a gönder. Buna çok sevindiler, çünkü o dönemde Diyarbakır’a kimse gelmek istemiyor. Geldim ve ben de bir numara çektim. O şanslı adam gidip arabasını alacaktı. O kadar talep vardı ki bir araba sahibi olmaya. Ben de bir tek kelime söyledim. Hayatınız boyunca geleceğinizi asla şansa bağlamayın. Bugün de aynı şeyi söylüyorum. Geleceğinizi asla şansa bağlamayın” 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ÜÇ ZİYARET ÜÇ KURGU -Fehim Taştekin
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 EGE'DE SOYDAŞLARIMIZ ASİMİLE EDİLİYOR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA

SİTE ANKET

İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİ İÇİN OYUNUZ KİME OY VERECEKSİNİZ ?
EN ÇOK OKUNANLAR