Güzel ülkemiz için yazıyoruz - SEYHAN SOYLU 3.EVLİLİĞİNİ YAPTI Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/sanat-amp-magazin-/35272/seyhan-soylu-3evliligini-yapti

 

SEYHAN SOYLU 3.EVLİLİĞİNİ YAPTI
SEYHAN SOYLU 3.EVLİLİĞİNİ YAPTI
47 yaşındaki transeksüel birey Seyhan Soylu 3'üncü evliliği dün akşam Rizeli bir iş adamı ile İslami usullere göre gerçekleştirdi.
9 Şubat 2020, 18:38
 
"Sisi" lakaplı ünlülerin menajeri Seyhan Soylu üçüncü evliliğini, Rizeli iş insanı Fahri Yazıcı ile gerçekleştirdi.
 
47 yaşındaki transeksüel birey Seyhan Soylu 3'üncü evliliği dün akşam Rizeli bir iş adamı ile İslami usullere göre gerçekleştirdi.
 
                             image
 
Rize'nin Çayeli ilçesinin tanınmış ailelerinden "Yazıcılar"a gelin giden Seyhan Soylu, 35 yaşındaki Fahri Yazıcı ile imam nikahı kıydı.
 
Evliliğini “İslami kurallara” göre yapan Sisi, nikahında peçe taktı. Nikah öncesi evde imam eşliğinde Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı.
 
Seyhan Soylu ; “İslami kurallara göre hayatımı idame ettirmek istiyorum” ifadelerini kullandı.
 
image
 
İkilinin yakın dostları katıldığı nikah öncesi bir konuşma yapan Soylu şu ifadeleri kullandı;
 
"Bizde öncelik İslami ritüel, Nisan ayında Moğolistan'da Şaman düğünü, Allah nasip ederse yazın da istanbul ve Rize'de basına kapalı yakın dost, arkadaş ve aile eşrafının katılacağı mütevazi bir 'Kır düğünü' yapmak gönlümüzden geçmekte.
 
Artık yeni adım attığım hayatımda muhafazakar, mütedeyyin bir hayat sürmek istiyorum. Evlilik kurumu sorumluluk ister, geçmişimde yeteri kadar çılgınlıklar yaptık. Artık durulma ve dingin bir hayat sürmek gerek. Benim de hep İslami ritüellerle izdivaç yapmak gönlümde vardı. Allah kalbime göre nasip etti. Geçmişte olaylı Marmara Gemisi sürecinde Kudüs ziyaretimde ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'da yarı hacca nail olduk.
 
Rabbim nasip ederse eşimle birlikte Mekke ve Medine ziyaretleri de yapmak istiyorum. Bu ziyaretler sonrasında da İslami kurallara göre hayatımı idame ettirmek istiyorum."