Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İKİ ÜNLÜ ÇİZER AYNI GÜN VEFAT ETTİ
İKİ ÜNLÜ ÇİZER AYNI GÜN VEFAT ETTİ
Türkiye'de çizgi roman denilince ilk akla gelen iki karakterin 'Karaoğlan'ın çizeri Suat Yalaz ile Fatih'in Fedaisi 'Kara Murat'ın yaratıcısı Abdullah Turhan 2 Mart Pazartesi günü birkaç saat arayla hayatını kaybetti...
3 Mart 2020, 21:36

 

Türkiye'de çizgi roman denilince ilk akla gelen iki karakterin "Karaoğlan" ve "Kara Murat"ın yaratıcıları Suat Yalaz ve Abdullah Turhan dün birkaç saat arayla hayatını kaybetti.

 “Karaoğlan”ın yazarı, senarist, yönetmen ve çizer Suat Yalaz hayatını kaybetti.

Usta çizerin yeğeni Cüneyt Yalaz’dan alınan bilgiye göre, beyaz perdeye de defalarca aktarılan ünlü çizgi romanın yaratıcısı Suat Yalaz, kalp rahatsızlığı dolayısıyla 88 yaşında yaşama veda etti.

image

"Karaoğlan" ve "Kara Murat"ın Yaratıcıları; Yalaz ve Turhan Hayatını Kaybetti

 

Suat Yalaz'ın cenazesi yarın Zincirlikuyu Mezarlığı'nda, Abdullah Turhan'ın cenazesi ise  Datça'da Bahçearası Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
 
image
 

İlk kez 1 Nisan 1963'te yayımlanmaya başlayan ve Türkiye çizgi roman tarihinin en uzun soluklu çalışmalarından biri olan "Karaoğlan"ın yazarı, senarist, yönetmen ve çizer Suat Yalaz'ın cenazesi yarın (4 Mart) Zincirlikuyu Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Turhan'ın cenazesi ise  Datça'nın Mesudiye köyü Avlana Cami'sindeki öğle namazının ardından  Bahçearası Mezarlığı'nda toprağa verilecek.


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 KORONAVİRÜS'ÜN VERGİLERE ETKİSİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SAĞLIKLI GÜÇLÜ TOPLUM
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BAŞBAKAN TATAR'A İTİBAR SUİKASTI

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR