Güzel ülkemiz için yazıyoruz - ELLE STYLE AWARDS 2024 ÖDÜLLERİ DAĞITILDI Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/sanat-amp-magazin-/41970/elle-style-awards-2024-odulleri-dagitildi

 

ELLE STYLE AWARDS 2024 ÖDÜLLERİ DAĞITILDI
ELLE STYLE AWARDS 2024 ÖDÜLLERİ DAĞITILDI
ELLE Style Awards 2024 X P&G Beauty, bu yıl #HerHalinleYıldızsın vurgusuyla hem ışıkların altında hem kendiyle baş başayken yıldızlaşanları hedef alarak sahne, moda ve tasarım alanlarında fark yaratan stilleri ve başarılarıyla ilham veren isimleri, 3 Haziran akşamı Mandarin Oriental Bosphorus, İstanbul’da yapılan görkemli bir gecede ödüllendirdi.
6 Haziran 2024, 14:46
 
Geceye Tuba Büyüküstün, Demet Özdemir, Sinem Kobal, Aybüke Pusat, Burcu Esmersoy, Edis, Hakan Kurtaş, Arzum Onan, Doğukan Güngör, Meltem Cumbul, Mert & İdil Fırat, Şevval Sam, İbrahim Kutluay, Melisa Sabancı Tapan, Hakan Sabancı, Serdar Gülgün, Begüm Kıroğlu, Rachel Araz Kiresepi ve Cansu Akın gibi gibi pek çok değerli isim katıldı.
 
image
ELLE Türkiye ve geceye ilk kez sponsor olan P&G Beauty’nin Pantene, Venus ve Head&Shoulders markalarıev sahipliğinde gerçekleşen ödül töreni öncesinde Mart 2023-Mart 2024 arasındaki dönemi değerlendiren jüri üyeleri Doğan Burda Dergi CEO’su Cem Başar, ELLE Türkiye Yayın Direktörü Melda Narmanlı Çimen, ELLE Türkiye Moda Direktörü Aslı Asil, Ali Rıza Özdemir, Begüm Kıroğlu, Ece Sükan, Cansu Akın, Edis, Emre Ünal, Ezgi Apa, Gülse Birsel, Murat Türkili, Özlem Kaya ve Perihan Savaş adaylar arasından en iyileri belirlemek için bir araya geldiler. Jüri üyelerinin çoğu gecede yer alarak kazanan isimleri alkışladı. 
 
ELLE Türkiye ve P&G Beauty; moda, müzik, popüler kültür ve sanat alanlarında stiliyle ilham veren ve  başarıları ile fark yaratan isimleri toplam 24 kategoride ödüllendirdi. Türkiye’nin stil ve moda konusundaki tek söz sahibi ödül töreni ELLE Style Awards 2024 X P&G Beauty’de; Yılın Stil Sahibi Kadın Oyuncusu İnci Taneleri’ndeki fark yaratan oyunculuğu ve minimalist stiliyle övgü toplayan Hazar Ergüçlü, Yılın Stil Sahibi Erkek Oyuncusu Kızıl Goncalar’ndaki her sahnesi çok beğenilen ve çabasız stiliyle öne çıkan Mert Yazıcıoğlu, Yılın Stil İkonu ise karizması, duruşu ve tarzıyla yıllardır hepimizin hayran olduğu Zerrin Tekindor oldu. 
image
 
Yılın Televizyon Performansı Bahar dizisindeki performansıyla deneyimli oyuncu Demet Evgar’a verilirken, Yılın Dijital Performansı Kuç Uçuşu ile başarısını perçinleyen Birce Akalay oldu. Yılın Stil Sahibi Müzisyeni ödülünü Mert Demir farklı tarzıyla alırken, Yılın ELLE Kızı renkli enerjisiyle iz bırakan Ahsen Eroğlu oldu. Hafsanur Sancaktutan ve Boran Kuzum Cartier iş birlikleri ile Yılın Marka Elçisi oldular, Hande Erçel ise Nocturne iş birliği ile Yılın Moda İş Birliği ödülünün sahibi oldu. 
 
Yılın Stil Keşfi Eylül Lize Kandemir, Yılın Moda Tasarımcısı Cumhuriyet’in 100. Yılına armağan ettiği muhteşem Anatolia koleksiyonluyla Özgür Masur, Yılın Yükselen Moda Tasarımcısı ilham dolu tasarımlarıyla Burcu Erguvan seçildi. 
 
Sıla Türkoğlu’nun Pantene Yılın Yükselen Kadını Ödülü’nü, Ayşe Begüm Onbaşı’nın Venus Yılın Pürüzsüz Özgüveni Ödülü’nün sahibi olduğu gecede, Yılın İlham Veren İsmi ödülü 100. Yıl Marşı ile kalbimizi kazanan Norm Ender’e verildi.
 
ELLE Style Awards 2024 X P&G Beauty geçtiğimiz yılın duruşu, stili ve başarılarıyla ilham veren isimlerini unutulmaz bir kırmızı halı daveti ve değerli isimlerin katıldığı muhteşem bir ödül töreniyle Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’da onuncu kez bir araya getirdi. ELLE Türkiye ekibi ve P&G Beauty’nin Pantene, Venus ve Head&Shoulders markalarının her daim parlayarak, ışık ve özgüven saçarak yıldızlaşanları buluşturduğu bu büyülü gece davetliler tarafından büyük bir ilgi gördü. Gecenin diğer sponsorları arasında; alan sponsoru olarak Kilian, araç sponsoru olarak Lexus, makyaj sponsoru olarak M.A.C. Cosmetics, destek sponsoru olarak Pernod Ricard Türkiye yer aldı. 
 
ELLE Türkiye Yayın Direktörü Melda Narmanlı Çimen yaptığı açılış konuşmasında “Tüm ELLE Türkiye ekibi ve ana sponsorumuz P&G Beauty adına bu sene 10. kez yaptığımız ELLE Style Awards 2024‘te bir araya geldiğimiz için çok mutluyuz. ELLE Türkiye olarak yayın hayatındaki 25. yılımızı kutladığımız bu sene, yeniden birlikte olmak, birlikte hissetmek çok güzel. Stil, uzun zamandır moda dergileri için ne giydiğimiz ya da ne taktığımızdan daha öte bir anlam taşıyor. Bağımsız, cesur ve özgün bir moda tavrının önemi tartışılamaz; farklılaşma içgüdümüz çok yüksek, ama enerjimiz, duruşumuz, güvenirliğimiz, işimizle yaptığımız etki ve tüm hayat seçimlerimiz de hiç kuşkusuz kişisel stili var eden en önemli etmenler arasında. Bu dünya ve başkaları için yaptıklarımız, hatta yapmadıklarımız, mesajlarımız ve değerlerimiz de yaşam felsefemize ayna olup stilimize yansıyor. ELLE Style Awards da bu bütünselliğe inanıyor. Hepimiz sahici ile kurgu olanın iç içe geçtiği, gerçek hayattaki bağlarımızın dijital ilişki ağımızla birlikte yürüdüğü hayatlar yaşıyoruz. Bazen kilitlerimizi açıp içimizden geldiği gibi hesapsızca, bazen başkalarının bizim adımıza yazdığı kurallara bağlı davranıyoruz. Bu gecenin mesajı #herhalinleyıldızsın olsun istedik. Ruhundaki tüm renkleri, içindeki tüm yıldızları, kalbindeki tüm duyguları kabul etmek ve stiline yansıtmak… Bunlar ortak paydamızdı...” diyerek, tüm sponsorların yanı sıra etkinlik tasarım ve yönetimini gerçekleştiren Uğurhan Akdeniz ve ekibine, ELLE Style Awards 2024 X P&G Beauty özel gecesinin kreatif ajansı Making Knowing’e, ev sahipliği için Mandarin Oriental Bosphorus, İstanbul’a, gecenin iletişim ve halkla ilişkiler ajansı Privée PR’a, etkinliğin çözüm ortağı Blu TV ve NOE Prodüksiyon’a, kırmızı halı röportajlarında destek olan Tanem Sivar Dirvana’ya ve ödül töreni sunuculuğunu üstlenen Sedef Avcı ve Kıvanç Kasabalı’e özel teşekkürlerini sundu. 
 
Sedef Avcı ve Kıvanç Kasabalı’nın sunuculuğunu üstlendiği ödül töreni öncesinde, kırmızı halıda Tanem Sivar Dirvana’ya davetlilerle röportajlar gerçekleştirdi. Kokteylde DJ performansı ile Cenk Niğdelioğlu yer alırken, ardından bir P&G Beauty markası olan Herbal Essences sponsorluğunda düzenlenen afterparty’de ise Hande Yener canlı performansı ile davetlilere keyifli anlar yaşattı. ELLE Style Awards 2024 X P&G Beauty özel gecesinin tamamı elle.com.tr ve Blu TV üzerinden canlı olarak izlenebildi. image
 
ELLE Style Awards 2024 X P&G Beauty Ödülleri:
 
Pantene Yılın Yükselen Kadını – SILA TÜRKOĞLU
 
Yılın Aktif Vatandaşlık Ödülü – HALUK LEVENT
 
Yılın İlham Veren İsmi – NORM ENDER 
 
Yılın Moda Vizyoneri – AYŞE VE ECE EGE –(DİCE KAYEK)
 
Yılın Marka Elçisi – HAFSANUR SANCAKTUTAN VE BORAN KUZUM (CARTIER)
 
Yılın Moda Influencer’ı – DUYGU ÖZASLAN
 
Yılın Stil Sahibi Kadın Oyuncusu – HAZAR ERGÜÇLÜ
 
Yılın Stil Sahibi Erkek Oyuncusu – MERT YAZICIOĞLU
 
Yılın Sporcusu – BUSE NAZ ÇAKIROĞLU
 
Yılın Stil Sahibi Müzisyeni – MERT DEMİR 
 
Yılın Stil Sahibi İş İnsanı: REZZAN BENARDETE
 
Yılın Televizyon Performansı– DEMET EVGAR
 
Yılın Dijital Performansı – BİRCE AKALAY
 
Yılın Moda Tasarımcısı – ÖZGÜR MASUR
 
Yılın Moda İş Birliği – HANDE ERÇEL (NOCTURNE)
 
Yılın Yükselen Moda Tasarımcısı – BURCU ERGUVAN
 
Yılın Modeli – EGE CS
 
Venus Pürüzsüz Özgüven Ödülü AYŞE BEGÜM ONBAŞI
 
Yılın Yükselen Moda Fotoğrafçısı – CAN SEVER
 
Yılın Saç Artisti – BURHAN ÇILGIN
 
Yılın Makyaj Artisti – BATUHAN SARA
 
Yılın Stil Keşfi – EYLÜL LİZE KANDEMİR
 
Yılın ELLE Kızı – AHSEN EROĞLU
 
Yılın Stil İkonu – ZERRİN TEKİNDOR