Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HDP KAVURMACI'YA DİKKAT ÇEKTİ
HDP KAVURMACI'YA DİKKAT ÇEKTİ
Kavurmacı serbest bırakılıyor. Diyorlar ki 'Sıvacı olmayacaksın, Kavurmacı olacaksın. Bank Asya'ya para yatırmayacaksın, büyükşehir belediye başkanının damadı olacaksın'
9 Mayıs 2017, 16:39
 
 
HDP Sözcüsü Osman Baydemir, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş'ın damadının tahliye edilmesine ilişkin "Meclis'in sıvacısı, FETÖ suçlamasıyla görevinden atılıyor; ama Kavurmacı serbest bırakılıyor.
 
Diyorlar ki 'Sıvacı olmayacaksın, Kavurmacı olacaksın. Bank Asya'ya para yatırmayacaksın, büyükşehir belediye başkanının damadı olacaksın'.
 
Bu milletin hepsi de büyükşehir belediye başkanlarına damat olacak; diye bir kaide, böyle bir olanak, böyle bir fırsat yok ki" dedi.
 
HDP Grup Sözcüsü Baydemir, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuştu. Silopi'de bir panzerin evin duvarına çarpması sonucu evde uyuyan 2 çocuğun hayatını kaybetmesine ilişkin açıklamalarda bulunan Baydemir, "Bu bir kaza değil, cinayettir. Tartışma yaratıyorlar, panzer sürücüsü alkollü mü değil miydi? Mesele panzer sürücüsünün alkollü olup olmadığı değil, mesele iki çocuğun hayatına kast edilmesidir. Son bir yılda Cizre'de, Silopi'de, Nusaybin'de, Sur'da 141 çocuğun hayatına kast edildi. Bugüne kadar bu halkın çocuklarına yöneltilen bu saldırıdan kaç tane güvenlik görevlisi yargılandı, ceza aldı? Sessiz kalan, gözyaşı dökmeyen, benim evladımla eş değerdir demeyen Türkiye'nin batı, kuzey yakasındaki her bir insan bundan mesuldür" diye konuştu
 
"DARBENİN SİYASİ AYAĞI HALA İŞ BAŞINDA OLACAK"
 
İBB Başkanı Topbaş'ın FETÖ'den tutuklu damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın serbest bırakılmasına da değinen HDP Sözcüsü Baydemir, şunları söyledi:
 
"Bir büyükşehir belediye başkanının damadı sağlık gerekçesiyle serbest bırakılıyor. Darbe suçlamasıyla tutuklanana bir büyükşehir belediye başkanını damadı sağlık sorunları gerekçesiyle ve uykusuzluk yaşamış olduğu gerekçesiyle serbest bırakılıyor. Darbeye karşı çıkan, darbeye karşı başbakanla, meclis başkanıyla ve muhalefet liderleriyle aynı bildiriye imza atan İdris Baluken hastanede, hastane ranzasında tutuklanıp ceza evine konuluyor. Meclis'in sıvacısı bu suçlamayla görevinden atılıyor ama Kavurmacı serbest bırakılıyor. Diyorlar ki 'Sıvacı olmayacaksın, Kavurmacı olacaksın. Bank Asya'ya para yatırmayacaksın, büyükşehir belediye başkanının damadı olacaksın'. E bu milletin hepsi de büyükşehir belediye başkanlarına damat olacak diye bir kaide, böyle bir olanak, böyle bir fırsat yok ki. Sen bir öğretmensen bir emekçiysen eğer arkan sağlam değilse maruz kalacağın uygulama bu olacak. Darbenin siyasi ayağı hala iş başında olacak, sorgulanmayacak tek bir işlem uygulama başlatılmamış olacak"

 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 VATANDAŞ VE MİLLETVEKİLLERİ AYRICALIĞI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

TÜRKİYE SEÇİME GİDİYOR CUMHURBAŞKANI OYUN KİME ?EN ÇOK OKUNANLAR