Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KILIÇDAROĞLU NOBEL ADAYI
KILIÇDAROĞLU NOBEL ADAYI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Adalet Yürüyüşü nedeniyle Nobel ödülüne aday gösterildiği Gürsel Tekin tarafından açıklandı
29 Temmuz 2017, 16:20
 
 
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, bazı sivil toplum kuruluşlarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu, Adalet Yürüyüşü nedeniyle Nobel ödülüne aday gösterdiğini söyledi.
 
CHP milletvekili Gürsel Tekin, katıldığı bir televizyon programında bazı sivil toplum kuruluşlarının Kemal Kılıçdaroğlu'nu Nobel'e aday gösterdiğini söyledi.
Tekin, Kılıçdaroğlu'nun "Adalet Yürüyüşü ile demokrasi, hukuka ve barışa sahip çıktığı gerekçesiyle" aday gösterildiğini belirtti.
 
image
 
Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Güvenpark'tan başlattığı 25 günlük yürüyüş kapsamında yaklaşık 450 kilometre yol kat etmişti.Yürüyüş, İstanbul Maltepe’de yapılan bir mitingle tamamlanmıştı.
 
Kılıçdaroğlu, mitingde yaptığı konuşmada “Kimse bu yürüyüşün bir son olduğunu düşünmesin. Bu yürüyüş bizim ilk adımımızdır" ifadelerini kullanmıştı. CHP lideri, konuşmasının sonunda OHAL'in kaldırılması talebini de içeren 10 maddelik bir çağrı yapmıştı.
Yürüyüş, iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi’nin tepkisine neden olmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, adaletin sokakta aranmaması gerektiği yolunda açıklamalar yapmıştı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 İSLAMCILARDA PANİK
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 REZA ZARRAB MARATONU ŞİMDİLİK BİTTİ
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 TÜRKİYE'NİN KIBRIS TÜRKÜNE YARDIMLARI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 MASKELİ ELON MASK
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 '' HUKUKSUZ YASALAR '' ÜLKESİ
Merve Sarı Merve  Sarı
 HAYATI NASIL OKUMALIYIZ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR