Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ABD İSTEDİĞİMİZ ADIMLARI ATMADI
ABD İSTEDİĞİMİZ ADIMLARI ATMADI
Türkiye’nin ABD’den ciddi olarak adım atmasını beklediği konular olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, “PYD ve FETÖ konularında ABD’nin Türk tarafını anlaması gerekir. ABD ile ilişkiler henüz istenilen düzeyde değil
30 Eylül 2017, 08:23
 
Turkish Heritage Organization tarafından düzenlenen toplantıda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin ABD’den ciddi olarak adım atmasını beklediği konular olduğunu söyledi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a New York’taki BM Genel Kurul programı sırasında eşlik eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Turkish Heritage Organization’ın (THO) organize ettiği yuvarlak masa toplantısına katıldı. Toplantıda ABD’nin önde gelen düşünce kuruluşu liderlerinin dışında, Reagan, Bush, Clinton ve Obama dönemlerinde Beyaz Saray, Pentagon ve Dışişleri Bakanlığında görev yapmış temsilciler ve dış politika uzmanı akademisyenler yer aldı.
Türkiye’nin ABD’den ciddi olarak adım atmasını beklediği konular olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, “PYD ve FETÖ konularında ABD’nin Türk tarafını anlaması gerekir. ABD ile ilişkiler henüz istenilen düzeyde değil ancak ABD Başkanı Donald Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında samimi ve güvene dayalı bir görüşme oldu. Beklentilerimizi biliyorlar” dedi.
 
Bakan Çavuşoğlu, S400’lere yönelik soruya, “ABD’den talep ettik, vermedi. Türkiye güçlü bir ülke ve alternatiflere yönelebilir. Bu anlamda kimsenin bir şey söylemeye hakkı yok” şeklinde yanıt verdi.
 
THO Başkanı Ali Çınar, Türkiye ve ABD temsilcileri arasında açık ve samimi diyaloğun önemli olduğunu vurgulayarak, iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesi için çaba sarf eden THO’nun, ses getirici çalışmalara şeffaf şekilde aralıksız devam edeceğini söyledi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 VATANDAŞ VE MİLLETVEKİLLERİ AYRICALIĞI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?
EN ÇOK OKUNANLAR