Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ABD İSTEDİĞİMİZ ADIMLARI ATMADI
ABD İSTEDİĞİMİZ ADIMLARI ATMADI
Türkiye’nin ABD’den ciddi olarak adım atmasını beklediği konular olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, “PYD ve FETÖ konularında ABD’nin Türk tarafını anlaması gerekir. ABD ile ilişkiler henüz istenilen düzeyde değil
30 Eylül 2017, 08:23
 
Turkish Heritage Organization tarafından düzenlenen toplantıda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin ABD’den ciddi olarak adım atmasını beklediği konular olduğunu söyledi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a New York’taki BM Genel Kurul programı sırasında eşlik eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Turkish Heritage Organization’ın (THO) organize ettiği yuvarlak masa toplantısına katıldı. Toplantıda ABD’nin önde gelen düşünce kuruluşu liderlerinin dışında, Reagan, Bush, Clinton ve Obama dönemlerinde Beyaz Saray, Pentagon ve Dışişleri Bakanlığında görev yapmış temsilciler ve dış politika uzmanı akademisyenler yer aldı.
Türkiye’nin ABD’den ciddi olarak adım atmasını beklediği konular olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, “PYD ve FETÖ konularında ABD’nin Türk tarafını anlaması gerekir. ABD ile ilişkiler henüz istenilen düzeyde değil ancak ABD Başkanı Donald Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında samimi ve güvene dayalı bir görüşme oldu. Beklentilerimizi biliyorlar” dedi.
 
Bakan Çavuşoğlu, S400’lere yönelik soruya, “ABD’den talep ettik, vermedi. Türkiye güçlü bir ülke ve alternatiflere yönelebilir. Bu anlamda kimsenin bir şey söylemeye hakkı yok” şeklinde yanıt verdi.
 
THO Başkanı Ali Çınar, Türkiye ve ABD temsilcileri arasında açık ve samimi diyaloğun önemli olduğunu vurgulayarak, iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesi için çaba sarf eden THO’nun, ses getirici çalışmalara şeffaf şekilde aralıksız devam edeceğini söyledi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 UÇAK DÜŞTÜ -Yılmaz Özdil
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 SUUDİ ARABİSTAN KULVAR DEĞİŞTİRİYOR
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 MİLLİ VE YERLİ, BEKA, DİRİLİŞ VE ÇIKIŞ
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 HUKUKU, GUGUK EDEN KİM?
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 NİJERYALI CİNAYETİNİN SORUMLUSU KİM ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR