Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ABD İSTEDİĞİMİZ ADIMLARI ATMADI
ABD İSTEDİĞİMİZ ADIMLARI ATMADI
Türkiye’nin ABD’den ciddi olarak adım atmasını beklediği konular olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, “PYD ve FETÖ konularında ABD’nin Türk tarafını anlaması gerekir. ABD ile ilişkiler henüz istenilen düzeyde değil
30 Eylül 2017, 08:23
 
Turkish Heritage Organization tarafından düzenlenen toplantıda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin ABD’den ciddi olarak adım atmasını beklediği konular olduğunu söyledi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a New York’taki BM Genel Kurul programı sırasında eşlik eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Turkish Heritage Organization’ın (THO) organize ettiği yuvarlak masa toplantısına katıldı. Toplantıda ABD’nin önde gelen düşünce kuruluşu liderlerinin dışında, Reagan, Bush, Clinton ve Obama dönemlerinde Beyaz Saray, Pentagon ve Dışişleri Bakanlığında görev yapmış temsilciler ve dış politika uzmanı akademisyenler yer aldı.
Türkiye’nin ABD’den ciddi olarak adım atmasını beklediği konular olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, “PYD ve FETÖ konularında ABD’nin Türk tarafını anlaması gerekir. ABD ile ilişkiler henüz istenilen düzeyde değil ancak ABD Başkanı Donald Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında samimi ve güvene dayalı bir görüşme oldu. Beklentilerimizi biliyorlar” dedi.
 
Bakan Çavuşoğlu, S400’lere yönelik soruya, “ABD’den talep ettik, vermedi. Türkiye güçlü bir ülke ve alternatiflere yönelebilir. Bu anlamda kimsenin bir şey söylemeye hakkı yok” şeklinde yanıt verdi.
 
THO Başkanı Ali Çınar, Türkiye ve ABD temsilcileri arasında açık ve samimi diyaloğun önemli olduğunu vurgulayarak, iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesi için çaba sarf eden THO’nun, ses getirici çalışmalara şeffaf şekilde aralıksız devam edeceğini söyledi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 İSRAİL'İN ABD VESAYETİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 İSLAMCILARDA PANİK
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 REZA ZARRAB MARATONU ŞİMDİLİK BİTTİ
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 MASKELİ ELON MASK
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 '' HUKUKSUZ YASALAR '' ÜLKESİ
Merve Sarı Merve  Sarı
 HAYATI NASIL OKUMALIYIZ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR