Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MECLİS'TE SURİYE GERGİNLİĞİ
MECLİS'TE SURİYE GERGİNLİĞİ
Bakan Çavuşoğlu'nun İdlib’deki 25 bin ılımlı muhalif ile ortak hareket etme açıklamasına Yılmaz, “Onlar örgüt elemanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin onlarla ne işi var? Niçin onlarla yan yana geliyoruz?”dedi.
10 Ocak 2018, 17:30
 
TBMM Dışişleri Komisyonu’nda Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’nun komisyonu bilgilendirme toplantısı tartışma çıktı. Bakan Çavuşoğlu’nun Suriye, IŞID ve Yunanistan’ın işgal ettiği adalara ilişkin bilgilendirmelerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, “konuları hep geçiştiriyor, sorularımıza net yanıt vermiyorsunuz” karşılığını verince, tartışma başladı.
 
“TÜRKİYE’NİN ÖRGÜT ELEMANLARIYLA NE İŞİ VAR?”
Bakan’ın İdlib’deki 25 bin ılımlı muhalif ile ortak hareket etme açıklamasına Yılmaz, “Onlar örgüt elemanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin onlarla ne işi var? Niçin onlarla yan yana geliyoruz?” sorularını yöneltti.
 
YILMAZ’DAN ÇAVUŞOĞLU’NA: HADDİNİ BİL!
Yılmaz, kendisinin de içinde bulunduğu konsolosluk görevlilerinin IŞID tarafından kaçırıldığı zaman sahipsiz kaldıklarına ilişkin sözleri ise gerilimi tırmandırdı. Bakan Çavuşoğlu, “Yok öyle bir şey saygısızlık, terbiyesizlik yapıyorsunuz” çıkışına CHP’li Yılmaz “Aynen iade ediyorum, haddinizi bilin. Ben olanları, yaşananları söylüyorum” yanıtını verdi.
 
Tartışma diğer üyelerin de katılmasıyla iyice büyüyünce CHP’li komisyon üyeleri ve Yılmaz bilgilendirme toplantısını terk etti.
 
CHP’li Yılmaz çıkışta, “Sorularımıza yanıt vermek yerine saldırgan saygısız bir üslup kullandı ve konuları geçiştirmeye çalıştı. Biz de gerekli tepkileri gösterdik. Özellikle IŞID ile ilgili tespitlerimizden oldukça rahatsız olduğunu gördüm. Çünkü gerçekleri duymaya tahammülü yok” diye konuştu.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ABD DÜŞMANLIĞI KIBRIS'A TAŞINDI
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 ABD İLE AB'NİN TİCARET SAVAŞI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 MİLLİ VE YERLİ, BEKA, DİRİLİŞ VE ÇIKIŞ
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 HUKUKU, GUGUK EDEN KİM?
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 NİJERYALI CİNAYETİNİN SORUMLUSU KİM ?

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR