Güzel ülkemiz için yazıyoruz - PINAR AYDINLAR ALMANYA DÖNÜŞÜ TUTUKLANDI Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/siyaset-haberleri/32464/pinar-aydinlar-almanya-donusu-tutuklandi

 

PINAR AYDINLAR ALMANYA DÖNÜŞÜ TUTUKLANDI
PINAR AYDINLAR ALMANYA DÖNÜŞÜ TUTUKLANDI
HDP PM üyesi ve sanatçı Pınar Aydınlar, 7 Haziran 2015 seçimlerinde İzmir'de yaptığı seçim konuşmaları sonrasında örgüt propagandası yapmakla suçlanmış ve yargılandığı mahkeme tarafından 10 ay hapis cezasına çaptırılmıştı.
15 Mayıs 2018, 19:30
 
Pınar Aydınlar, HDP milletvekili adayı olarak yürüttüğü çalışmalar sırasında yaptığı konuşmalardan dolayı ceza almıştı. Sanatçı, Almanya'dan Türkiye'ye giriş yaptığı sırada İstanbul Atatürk Havalananı'nda pasaport kontrolünde gözaltına alındı! Bakırköy Adliyesi'ne götürülen ve tutuklanan Aydınlar, daha uçağa binmeden önce tutuklanacağını öngörerek "Ülkemin zindanlarını Avrupa’nın süslü sokaklarına değişmem" twiti atmıştı.
 
Bugün, Almanya dönüşü sonrası uçaktan iner inmez gözaltına alınan Aydınlar, Bakırköy Adliyesi’ne götürüldü.
 
Aydınlar’ın bir arkadaşı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Sevgili dostum, yoldaşım Pınar Aydınlar’la görüştüm, tutuklanmış! Bakırköy’e götürüyorlar! Son söz olarak bana ‘Ülkemin zindanlarında faşizme direnerek yatmayı, Avrupa’nın süslü sokaklarına özgürce yürümeye tercih ediyorum’ dedi” ifadesini kullandı.
 
Aydınlar’ın Sözcü’ye konuşan bir yakını da, “Evet Pınar ne yazık ki önce gözaltına alındı, ardından götürüldüğü Bakırköy Adliyesi’nde tutuklandı. 10 aylık cezası vardı. Pınar’ın yarın Kandıra F Tipi Cezaevi’ne gönderileceği bilgisini aldık. Ancak Pınar’ın avukatları denetimli serbestlik başvurusunda bulundu. Bu Pınar’ın yasal hakkı. Bir umut serbest kalmasını ümit ediyoruz” dedi.