Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP ANKARA ADAYI MANSUR YAVAŞ OLDU
CHP ANKARA ADAYI MANSUR YAVAŞ OLDU
CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mansur Yavaş oldu. Yavaş, 2014 seçimlerinde de CHP'nin Ankara adayı olmuş, yarışı kılpayı Melih Gökçek'e karşı kaybetmişti. Yavaş şimdi de AKP'nin adayı Mehmet Özhaseki ile yarışacak.
18 Aralık 2018, 15:35
 
 
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde toplanan CHP Parti Meclisi 31 Mart yerel seçimleri için belediye başkan adaylarının bir kısmını daha belirliyor. Toplantının ardından Kılıçdaroğlu’nun açıklama yapması beklenirken Ankara adayı da açıklandı.
 
Parti Meclisi’ndeki (PM) oylama sonucu CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş oldu. PM’de 45 kişi Mansur  Yavaş’ın adaylığı için ‘evet’ 12 kişi de ‘hayır’ dedi.
 
CHP’de önceki gece geç saatlere kadar süren görüşmelerde Kılıçdaroğlu’nun adaylarla ilgili kendisiyle görüşenlere hiçbir yanıt vermedi ve görüşünü belli etmediği belirtildi. Kılıçdaroğlu, PM toplantısı öncesinde yapılan MYK toplantısına ise Yavaş’ın Ankara adaylığını getirdi. CHP içinde Ankara adayının açıklanmasına yönelik bir hazırlık bulunmazken, Kılıçdaroğlu’nun bu konuda özel inisiyatif aldığı belirtildi.
 
image
 
KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER’E TEŞEKKÜR ETTİ
 
İsmin kesinleşmesinden sonra twitter hesabından bir açıklama yapan Mansur Yavaş,  ”Başkent Ankara adaylığı için şahsımı lâyık gören Millet İttifakı'nın Genel Başkanları Sayın Kılıçdaroğlu'na, Sayın Akşener'e ve parti yöneticilerine teşekkür ederim.” dedi.
 
2014’DE KILPAYI KAYBETMİŞTİ
 
Mansur Yavaş 2014 yerel seçimlerinde de CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuştu. Seçimlerde Yavaş kullanılan oyların 1 milyon 385 bin 576’sini (yüzde 43,82) almış, yarışı, 1 milyon 417 bin 212 oy alan (yüzde 44,82) AKP’nin adayı Melih Gökçek’e kaptırmıştı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 İMAMOĞLU O YAYINA ÇIKMAMALI -S.Önkibar
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 EGE'DE SOYDAŞLARIMIZ ASİMİLE EDİLİYOR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA

SİTE ANKET

İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİ İÇİN OYUNUZ KİME OY VERECEKSİNİZ ?
EN ÇOK OKUNANLAR