Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ADANA BAŞKANINI MUHTEŞEM KARŞILADI
ADANA BAŞKANINI  MUHTEŞEM KARŞILADI
Coşkulu kalabalık Adana'nın yeni Belediye başkanı Zeydan Karalar’ın gelmesine yakın alanı ve çevre yolları tamamen doldurdu. Sağanak yağmura rağmen iki saatten fazla alanda coşkulu bir kutlama gerçekleştiren halka sık sık, birlik ve kardeşlik vurgusu yapılarak, seçimi kaybeden rakiplerini incitici hiç bir harekette bulunulmaması çağrısı yapıldı.
8 Nisan 2019, 20:56
 
Millet İttifakı’ndan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Zeydan Karalar, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yağan yağmura rağmen on binlerce kişiye seslendi. Karalar, “Bizim için en büyük mutluluk Adana’yı mutlu etmektir” dedi.
 
Seçim sonuçlarının açıklanmaya başlamasıyla birlikte öne geçen ve aradaki oy farkını arttırarak devam eden Zeydan Karalar, sürekli olarak kendisine oy verenlere ve sevenlerine seslenerek, sakin olma çağrısında bulundu. Sandıkların büyük bölümünün açılmasının ardından Başkan Karalar sosyal medya hesaplarından Seyhan Belediyesi önünde halka sesleneceği açıklamasını yaptı.
 
image
 
YAĞMUR DA DURDURAMADI
 
Başkan Karalar’ın 23.30’da konuşma yapacağını duyurmasına rağmen halk, saat 21.00’den itibaren alanı doldurdu. Coşkulu kalabalık Karalar’ın gelmesine yakın alanı ve çevre yolları tamamen doldurdu. Sağanak yağmura rağmen iki saatten fazla alanda coşkulu bir kutlama gerçekleştiren halka sık sık, birlik ve kardeşlik vurgusu yapılarak, seçimi kaybeden rakiplerini incitici hiç bir harekette bulunulmaması çağrısı yapıldı.
 
ADANA GİBİ BAŞKAN
 
Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde gerçekleşen kutlamalara CHP ve İYİ Parti İl ve İlçe Başkanları, Adana Milletvekilleri, Seyhan Belediye Başkanlığına seçilen Akif Kemal Akay, Çukurova Belediye Başkanlığı’na yeniden seçilen Soner Çetin de katıldı.
 
Aşırı izdiham nedeniyle platforma ulaşmakta güçlük çeken Karalar’ı eşi Nuray Karalar ve çocukları da yalnız bırakmadı. Onbinlerin hep bir ağızdan “Adana gibi başkan” sloganını attığı meydanda coşku, Karalar’ın konuşmasıyla zirveye çıktı.
 
image
 
30 YILLIK HASRET
 
Adana’da 1989 yerel seçimlerinden 30 yıl sonra Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı partisi adına kazanmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Karalar, “Sizlerin sayesinde çok mutluyum. Bu hasreti hep birlikte bitirdik. Benim en büyük mutluluğum Adana’yı mutlu etmektir” dedi.
 
AYDIN TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ OLACAĞIZ
 
Karalar, konuşmasında, “Adana’da yeni bir dönem başlıyor. Çok çalışan aklıyla ruhuyla kendini halka hizmet etmeye adayan olacağız. Adana’yı mutlu etmekten bizde mutlu olacağız. Adana’yı  mutlu insanların yaşadığı şehir haline getireceğiz. Bu seçimi Millet İttifakı olarak kazandık. Millet İttifakı Türkiye’nin geleceğidir. Millet İttifakı aydınlık Türkiye’dir. Millet İttifakı, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin devamının ittifakıdır” diye konuştu.
 
Gecede Seyhan Belediye Başkanlığı’na seçilen Akif Kemal Akay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, milletvekilleri ve il başkanları da birer konuşma yaparak, Karalar’I yalnız bırakmadılar. 
 
 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 DEFİLE VE PODYUMA VEDA MI ? Ertuğrul Özkök
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SAĞLIKLI GÜÇLÜ TOPLUM
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BAŞBAKAN TATAR'A İTİBAR SUİKASTI

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR